Sobota, 21 marca 2020, Imieniny : Benedykta, Lubomiry, Lubomira
W koncercie inaugurującym tegoroczną edycję festiwalu "Pamiętajcie o ogrodach" wystąpią mistrzowie jazzu: Agnieszka Wilczyńska, Andrzej Jagodziński Trio, Henryk Miśkiewicz oraz Robert Majewski.

W kwietniu 2019 roku przypadła 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy - wybitnego polskiego kompozytora, twórcy muzyki do wielu filmów i niekwestionowanego prekursora jazzu. Jego twórczość pozostaje niezmiennie żywa – zachwyca kolejne pokolenia, inspiruje artystów.

Andrzej Jagodziński, znakomity pianista i aranżer, mający na swoim koncie sukcesy na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej, zdobywca dwóch prestiżowych nagród muzycznych Fryderyk, podjął się niezwykłego zadania - zaaranżowania na nowo utworów Krzysztofa Komedy. Do współpracy zaprosił znakomitą wokalistkę jazzową, także laureatkę Fryderyka, Agnieszkę Wilczyńską oraz wyjątkowych muzyków.

W programie koncertu znajdą się najsłynniejsze utwory Krzysztofa Komedy, takie jak: „Bossanova nr 1”, kołysanka „Rosemary's Baby”, „Bez jutra nie da się żyć”, „Nie jest źle”, „Samotne wyspy serc”, „Każdy szafę ma”. Autorem tekstów do większości utworów jest Wojciech Młynarski, a do „Nie jest źle” - Agnieszka Osiecka.

Krzysztof Komeda - kompozycje
Andrzej Jagodziński - aranżacje
Agnieszka Wilczyńska - wokal

Andrzej Jagodziński Trio:
Andrzej Jagodziński - fortepian,
Czesław Bartkowski - perkusja,
Andrzej Łukasik - kontrabas

Henryk Miśkiewicz - saksofon
Robert Majewski - trąbka, flugelhorn

www.mcksokol.pl
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ