PL |  EN


Wielkość czcionki Drukuj
Wtorek, 31 stycznia 2017, imieniny : Joanny, Ksawerego, Luizy
Wieczory Małopolskie w MCK SOKÓŁ - "Zagraj to jeszcze raz, Sam"
 
WIECZÓR 119.
31 stycznia (wtorek), godz. 18.00
Woody Allen
ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Obsada:
Allan – Krzysztof PIĄTKOWSKI
Bogart – Maciej JACKOWSKI
Dick – Grzegorz ŁUKAWSKI
Nancy/Sharon/Gina/Vanessa/Intelektualistka – Marta KONARSKA
Linda - Dominika BEDNARCZYK
Barbara – Agata SCHWEIGER
Przekład: Grażyna Dyksińska, Jerzy Siemasz, reżyseria: Krzysztof Babicki, scenografia: Marek Braun, asystent scenografa: Aleksandra Grabowska (ASP), kostiumy: Jolanta Łagowska, opracowanie muzyczne: Krzysztof Babicki, asystent reżysera: Grzegorz Łukawski, inspicjent: Agata Schweiger

fot. P. Kubic
Jedna z najzabawniejszych komedii w dorobku Woody’ego Allena. Historia rozwiedzionego, neurotycznego intelektualisty w średnim wieku, który zasięga porad miłosnych u żony najlepszego przyjaciela i wyimaginowanego Humphreya Bogarta. Główny bohater – porte parole autora – gorliwie poszukuje idealnej partnerki, a otaczają go silne i pełne uroku kobiety. Sztuka pełna absurdalnego humoru, okrutnej satyry i śmiertelnej powagi. W dowcipnych dialogach przeplatają się wszystkie najważniejsze tematy i fascynacje Allena – kino, Nowy Jork, muzyka, miłość i przemijanie.
”(…) sztuka jest zgrabna, dowcipna, ironiczna, trochę złośliwa, trochę sentymentalna. Krzysztof Babicki nie starał się jej przesadnie analizować czy pogłębiać - postawił na umiejętności aktorów, prostą scenografię, no i tekst, którego słucha się z przyjemnością.
Krzysztof Piątkowski w grubych okularach nawet trochę przypomina młodego Allena - z wdziękiem gra mężczyznę trochę dziecinnego, bezradnego i zagubionego, ale strzelającego co chwila inteligentnymi kwestiami (Allen oczywiście co lepsze bon moty napisał dla swojego alter ego). Piątkowski na szczęście nie celebruje dowcipów, płyną one z jego ust naturalnie, co znakomicie wzmacnia ich siłę”. (Joanna Targoń, Gazeta Wyborcza, 21.05.2016 r.).
Wstecz