PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 3 lutego 2017, imieniny : Błażeja, Joanny, Telimeny
Fotografie Seweryna Puchały w Galerii SOKÓŁ
 

Seweryn Puchała: "Światło - niewidzialna struktura"


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Seweryna Puchały, który odbędzie się 3 lutego (piątek) br. o godz. 18.00 w Galerii SOKÓŁ.

Fotografia bez światła jest niemożliwa. Patrząc na fotografie rzadko zdajemy sobie z tego sprawę. W dzisiejszym świecie fotografie atakują nas na każdym, niemal kroku, przed dwustu laty było to nie do pomyślenia, choć znano już camera obscura – pierwowzór dzisiejszego aparatu fotograficznego, nie potrafiono obrazów w ten sposób uzyskanych zatrzymać. Dzisiaj, kiedy fotografujemy już telefonami komórkowymi zupełnie o tym nie myślimy, dla nas w XXI wieku fotografia jest oczywistością, bez której nie wyobrażamy sobie naszego życia.
Wystawa: "Światło – niewidzialna struktura" jest fotograficzną metarefleksją. Jest zatrzymaniem się w miejscach, gdzie współczesny świat nie widzi niczego interesującego, niczego godnego uwiecznienia na fotografii.
Wystawa będzie trwać do dnia 12 marca 2017 roku, od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00 - 20.00.
Seweryn Puchała
ur. w 1981 w Oświęcimiu, ukończył studia w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie (Czechy, 2005 promotorzy: Prof. PhDr. Vladimír Birgus, MgA. Tomáš Pospěch Ph.D), na Wydziale Form Przemysłowych krakowskiej ASP (2007, promotor: prof. dr hab. Jan Nuckowski), na Wydziale Teologicznym UPJP2 w Krakowie (2013, promotor: ks. dr hab. Sylwester Jędrzejewski SDB). Od 2013 jest księdzem rzymsko-katolickim, od 2014 uczy fotografii w Katolickim Liceum Plastycznym im. Piotra Jerzego Frassatiego w Nowym Sączu.

Folder

Wstecz