PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Sobota, 18 lutego 2017, imieniny : Konstancji, Krystiana, Sylwany
Koncert kameralny sądeckich młodych muzyków
 

Dwoje młodych i zdolnych artystów wywodzących się z Sądecczyzny będziemy gościć w sobotę 18 lutego w sali im. Romana Sichrawy. Utwory Ludwiga van Beethovena i Edwarda Griega zagrają skrzypaczka Ewelina Listwan i pianista Krzysztof Dziurbiel. Razem z bohaterami koncertu serdecznie zapraszamy!

EWELINA LISTWAN (Polska) – skrzypce, KRZYSZTOF DZIURBIEL (Polska-Austria) – fortepian

18 lutego (sobota), godz. 18.00, sala im. Romana Sichrawy, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Wstęp wolny, prosimy o potwierdzenie obecności: tel. 18 448 26 28 lub l.olech@mcksokol.plPROGRAM


Ludwig van Beethoven – V Sonata F-dur “Wiosenna” op. 24:
1. Allegro
2. Adagio molto espressivo
3. Scherzo: Allegro molto
4. Rondo: Allegro ma non troppo

Edward Grieg – III Sonata c-moll op. 45:
1. Allegretto molto ed appassionato
2. Allegretto espressivo alla Romanza
3. Allegro animato

__________________________________________________________________________________________________________________________________

EWELINA LISTWAN urodziła się 1992 roku w Nowym Sączu. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 4 lat w klasie Krzysztofa Biela. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu, w klasie Krzysztofa Michalika oraz Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie Roberta Kabary. W br. ukończyła studia magisterskie w Madrycie, w klasie Marianny Vasilevey.


Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. w Małopolskim Konkursie Twórczości „Triada” (2004) w Krakowie za własny utwór na skrzypce solo, w XIV Międzynarodowym Konkursie „Talents for Europe” na Słowacji, Międzynarodowym Niezależnym Konkursie “Individualis” w Kijowie, III Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „The Night In Madrid”, gdzie otrzymała nagrodę specjalną za własny utwór, improwizację „Taste of my wings”. Ponadto, jest współautorką audiowizualnego utworu - improwizacji - na duet skrzypcowy, „Improvisations”, którego inspiracją były obrazy cenionego polskiego artysty malarza Ryszarda Miłka oraz autorką „Smell of water” na skrzypce solo, którego premiera miała miejsce 12 czerwca 2014 roku na Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2015 roku nagrywała w RTVE (Radio Televisión Española).


Współpracowała z takim dyrygentami światowej sławy jak m.in.: Sir Neville Marriner, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Jose Maria Florencio, Paweł Przytocki, Marek Moś oraz wirtuozami: Astrig Siranossian, Ingolf Wunder, Daniel Stabrawa i inni. Koncertowała w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Izraelu i na Ukrainie.

__________________________________________________________________________________________________________________________________KRZYSZTOF DZIURBIEL urodził się w Krynicy-Zdroju. Swą muzyczną edukację rozpoczął w rodzinnej miejscowości 2000 r. pod okiem mgr Danuty Jarząbek. Od 2011 r. studiował w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula w krakowskiej Akademii Muzycznej. Obecnie studiuje w Akademii w Grazu w klasie prof. Ayami Ikeby.


Brał udział w kursach pianistycznych prowadzonych przez mistrzów fortepianu takich jak: Stefan Kutrzeba, Andrzej Tatarski, Mariola Cieniawa, Irina Rumiancewa, Elżbieta Karaś-Krasztel, Alicja Kledzik, Andrzej Pikul, Adam Wodnicki, Alicja Masan, Konstanze Eickhorst, Boris Bloch, Paul Badura-Skoda.


Krzysztof Dziurbiel jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle (2008, 2009, 2010 - II nagroda). W latach 2003 – 2011 otrzymywał stypendium fundacji „Almanachu Muszyny”. W roku 2011 otrzymał drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Petara Konjovica w Belgradzie. Krzysztof Dziurbiel w 2015 r. brał udział w drugim etapie 61. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Marii Canals w Barcelonie.

Wstecz