PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 3 marca 2017, imieniny : Kingi, Maryna, Tycjana
Samotność – wystawa fotografii Marka Strzałkowskiego
 

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autor Marek Strzałkowski zapraszają na wernisaż i wystawę fotografii pt. Samotność. Wernisaż odbędzie się 3 marca 2017 r. o godzinie 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ul. Szwedzkiej 2.

Wystawa eksponowana będzie w dniach 3 – 18 marca 2017 r., od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 17.00.
Wstęp wolny.

O autorze:

Marek Strzałkowski, artysta fotograf mówiący o sobie bardzo skromnie cyt. „…właściwie nie mam czym się chwalić. Dlaczego? Normalny człowiek, gdy potrafi właściwie ocenić swoje zdolności, powinien być potem konsekwentny. Doskonalić je, przy okazji zarabiając pieniądze. No, może jeszcze jakieś hobby”.

Od młodości trenował. Gdy trenerzy podnoszenia ciężarów widzieli już w nim przyszłego mistrza, przerzucił się na zapasy. Walczył z olimpijczykami. Znudzony konwencją, zajął się ekstremalną walką wręcz. Fotografuje od wczesnej młodości. Ale tylko to, co go fascynuje. Po ukończeniu studiów, jako lekarz weterynarii, pracował w dziewięciu zakątkach Polski. Jednak tylko tam, gdzie było pięknie i fotogenicznie. Zawsze w ciężkim terenie. Jednocześnie, tworzył fotoreportaże i albumy. Był instruktorem walki wręcz w szkole przetrwania. Od 25 lat, aż do dzisiaj, jest związany z wojskowymi jednostkami specjalnymi, między innymi z Gromem. Obecnie, wciąż fotografuje, podróżuje, trenuje i uczy chętnych walki wręcz.

Cyt. ”Czy jest to normalne? Gdybym się na czymś skupił, nie rozpraszał… Ale chyba bym nie umiał. No i dobrze. Nie żałuję”.

Wstecz