PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Czwartek, 2 marca 2017, imieniny : Halszki, Heleny, Karola
"Wściekłość" - film braci Węgrzynów przedpremierowo w Kinie SOKÓŁ
 

2 marca br. o godz. 18.00 zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu "Wściekłość", na którym obecni będą jego twórcy i aktorzy.

"Wściekłość" to film, w którym narracja oparta jest o jednego aktora. W epizodycznych rolach widzimy inne postacie jednak głównie śledzimy poczynania głównego bohatera. To opowieść psychologiczna z elementami kina grozy - tak o swoim filmie mówi sam reżyser, Michał Węgrzyn.
Film ukazuje historię Adama, trzydziestoparoletniego prezentera telewizji, męża pięknej Edyty i ojca dwójki małych dzieci, uwikłanego w skomplikowane relacje rodzinno-zawodowe. Podczas joggingu wzdłuż warszawskiej obwodnicy, bohater prowadzi rozmowy telefoniczne z najbliższymi i współpracownikami, które odsłaniają jego tajemnice. Nieprzewidywalny ciąg wydarzeń wieczoru kwestionuje jego dotychczasowe życiowe wybory. Film stawia pytania o granice ludzkiej uczciwości wobec siebie i otoczenia oraz o cenę dążenia do sukcesu i samorealizacji.
Reżyseria: Michał Węgrzyn
Zdjęcia: Wojciech Węgrzyn
Scenariusz: Michał Węgrzyn, Marcin Roykiewicz
Obsada: Jakub Świderski, Małgorzata Zajączkowska, Paulina Chapko, Natalia Klimas, Konrad Marszałek, Jakub Węgrzyn, Konrad Darocha, Jan Piechociński, Piotr Makarski, Maciej Zuchowicz
WŚCIEKŁOŚĆ - przedpremiera z udziałem twórców filmu
Polska 2016, 83’, dramat, od 15 lat
Seans: 2 marca godz. 18:00
Cena biletów: 13 i 16 zł
Wstecz