PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Wtorek, 28 marca 2017, imieniny : Anieli, Kasrota, Soni
XIII Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki PAMIĘTAJCIE O OGRODACH - Edyta GEPPERT z zespołem VASIE
 
28 marca (wtorek), godz. 19.00


fot. Andrzej Świetlik

Edyta GEPPERT z zespołem VASIE

Edyta Geppert – śpiew
Piotr Matuszczyk – fortepian
Jerzy Szarecki – trąbka
oraz
zespół VASIE w składzie:
Marcin Maroszek – akordeon
Bartosz Pydynkowski – gitara
Maciej Regulski – gitara
Recital wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza
Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara.
Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka, a wśród kompozytorów m.in.: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. To niezwykła okazja do przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.
...przyglądając się Jej aktorskiej maestrii, nie można pozbyć się natrętnych pytań. Jak to możliwe, że w morzu żenującej przeciętności pojawia się dojrzały talent, którego wartość jest bezdyskusyjna, niezależna od klezmerskich układów? Ten lub ci, którzy ukształtowali tę śpiewającą aktorkę, poza intuicją, musieli mieć nieprzeciętne zdolności pedagogiczne...
Andrzej Lipiński
Wszystkie koncerty odbędą się w sali im. Lucjana Lipińskiego
Bilety do nabycia od 21 lutego w kasie SOKOŁA (ul. Długosza 3) - czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00 oraz on-line.

Rezerwacja w kasie, telefoniczna (tel. 18 448 26 00 / 448 26 43) oraz on-line od 22 lutego - w miarę wolnych miejsc.
Wstecz