PL |  EN
Maj
.
Wielkość czcionki Drukuj
Niedziela, 28 maja 2017, imieniny : Augustyna, Ingi, Jaromira
"DZIADEK DO ORZECHÓW" - Premiera w MOK
 
28 maja (niedziela) - godz. 17.00 - Sala Widowiskowa MOK - Al. Wolności 23

Premiera spektaklu pt. "DZIADEK DO ORZECHÓW" w wykonaniu Grupy Teatralnej "CUDOKI - SZUROKI" z MOK, reż. Małgorzata Stobierska.

Wigilia, pięknie przystrojona choinka, a pod nią prezenty. Wśród wielu zabawek Klara, mała dziewczynka, odnajduje Dziadka do Orzechów, niezbyt przystojnego, ze śmieszną szczęką i dużymi drewnianymi zębami…
Baśń E.T.A. Hoffmanna opowiada o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów. W opowiadaniu miesza się świat realistyczny i świat fantazji: zobaczymy walkę ołowianych żołnierzyków z Królem Myszy, odwiedzimy Królestwo Króla Kiełbasy i jego córkę, piękną księżniczkę Pirlipatę, a także Cukierkowo, czyli cudowną krainę zabawek i słodyczy.
A wszystko to w niezwykle barwnej kolejnej premierze Grupy Teatralnej "CUDOKI -SZUROKI", w reżyserii Małgorzaty Stobierskiej, z muzyką Andrzeja Bogdała, w scenografii wykonanej na podstawie pomysłu Krzysztofa Kulisia przez Jacka Michalika,w pięknych kostiumach zaprojektowanych i uszytych przez Katarzynę Sikorę i Izabelę Wiatrak oraz z rekwizytami zaprojektowanymi i wykonanymi przez studentów nowosądeckiej PWSZ - Lidię Piechowicz - Staszczak, Irenę Kozłowską, Magdalenę Skoczeń, Leszka Staszczaka i Karola Szarka.

Wstecz