PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Czwartek, 8 czerwca 2017, imieniny : Ady, Celii, Medarda
"DZIADEK DO ORZECHÓW" - spektakle dla dzieci
 
8 czerwca br. (czwartek) o godz. 9.00 i 11.00 - Sala Widowiskowa MOK - Al. Wolności 23

"DZIADEK DO ORZECHÓW" wg E.T.A. Hoffmanna, w wykonaniu Grupy Teatralnej "CUDOKI-SZUROK" z MOK, reżyseria: Małgorzata Stobierska.

Wigilia, pięknie przystrojona choinka, a pod nią prezenty. Wśród wielu zabawek Klara, mała dziewczynka, odnajduje Dziadka do Orzechów, niezbyt przystojnego, ze śmieszną szczęką i dużymi drewnianymi zębami…
Baśń E.T.A. Hoffmanna opowiada o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów. W opowiadaniu miesza się świat realistyczny i świat fantazji: zobaczymy walkę ołowianych żołnierzyków z Królem Myszy, odwiedzimy Królestwo Króla Kiełbasy i jego córkę, piękną księżniczkę Pirlipatę, a także Cukierkowo, czyli cudowną krainę zabawek i słodyczy.
A wszystko to w niezwykle barwnej kolejnej premierze Grupy Teatralnej "CUDOKI -SZUROKI", w reżyserii Małgorzaty Stobierskiej, z muzyką Andrzeja Bogdała, w scenografii wykonanej na podstawie pomysłu Krzysztofa Kulisia przez Jacka Michalika,w pięknych kostiumach zaprojektowanych i uszytych przez Katarzynę Sikorę i Izabelę Wiatrak oraz z rekwizytami zaprojektowanymi i wykonanymi przez studentów nowosądeckiej PWSZ - Lidię Piechowicz - Staszczak, Irenę Kozłowską, Magdalenę Skoczeń, Leszka Staszczaka i Karola Szarka.

Wstecz