PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Czwartek, 6 lipca 2017, imieniny : Dominiki, Jaropełka, Łucji
XVI Sądecki Festiwal Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA "MISTRZOWIE BAROKU"
 
W koncertach Sądeckiego Festiwalu Organowego L'ARTE ORGANICA występują wirtuozi organów - muzycy z Polski i zagranicy. Na podkreślenie zasługuje różnorodność stylistyczna muzyki prezentowanej na Festiwalu. Obok kompozycji wielkich klasyków: Bacha i Haendla - można usłyszeć muzykę organową, rzadko prezentowaną w Polsce.
Koncert nr 2:

6 lipca (czwartek), godz. 19.15 // Bazylika św. Małgorzaty

MISTRZOWIE BAROKU

Fanxiu SHEN (Chiny)

Fanxiu Shen

Organistka, klawesynistka, profesor Centralnego Konserwatorium Muzycznego w Pekinie. Jest dyrektorem Chińskiej Federacji Muzyki Kameralnej, a także założycielem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Pekińskiego Festiwalu Muzyki Barokowej.
Studia muzyczne ukończyła w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, gdzie kształciła się w zakresie gry klawesynowej pod kierunkiem prof. Gordona Murray'a, a u prof. dr. Rudolfa Scholza w zakresie gry organowej.
Jest inicjatorką prowadzonych w Chinach kursów mistrzowskich z zakresu wykonawstwa organowego, klawesynowego, realizacji basso continuo oraz interpretacji muzyki barokowej. Była pierwszą organistką wykonującą koncerty w Narodowym Centrum Sztuki (Teatrze Narodowym) w Pekinie, gdzie w ramach inauguracji nowo powstałych organów wykonała ponad 40 recitali w przeciągu dwóch miesięcy. Występowała z koncertami w takich miastach jak Szanghaj, Hangzhou, Shenzhen, Xi`an, Wuhan, Hefei, Tsingdao, Jinan, Tianjin, Shenyang, Zhuhai, Erdos czy Hong Kong oraz za granicą, np. w ramach Internationaler Orgelsommer w Stiftskirche w Stuttgarcie, czy Internationaler Orgelzyklus w Stadtkirche Bad Cannstatt Stuttgartt, jak również w Sankt-Petersburgu, Moskwie, Paryżu, Nagasaki i Seulu.
Jako realizatorka partii organów współpracowała w ramach licznych koncertów z takimi artystami jak Walerij Giergijew, Seiji Ozawa, Władimir Ashkenazy, Michael Plasson oraz wielkimi zespołami muzycznymi m.in.: Orkiestrą Teatru Marińskiego w Sankt-Petersburgu, Finlandzko Helsińską Orkiestrą Filharmoniczna, Młodzieżową Orkiestrą Unii Europejskiej, Chińską Narodową Orkiestrą Symfoniczną.
Opublikowała płytę CD zawierającą Sonaty dla Cesarza Kangxi Teodorica Pedriniego (1671-1746).

Wstecz