PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 28 lipca 2017, imieniny : Ady, Wiwiany, Sylwiusza
XVI Sądecki Festiwal Muzyki Organowej LARTE ORGANICA "POTĘGA I INTYMNOŚĆ"
 
W koncertach Sądeckiego Festiwalu Organowego L'ARTE ORGANICA występują wirtuozi organów - muzycy z Polski i zagranicy. Na podkreślenie zasługuje różnorodność stylistyczna muzyki prezentowanej na Festiwalu. Obok kompozycji wielkich klasyków: Bacha i Haendla - można usłyszeć muzykę organową, rzadko prezentowaną w Polsce.
Koncert nr 4:

28 lipca (piątek), godz. 19.15 // Bazylika św. Małgorzaty
POTĘGA I INTYMNOŚĆ
Florian PAGITSCH (Austria)
Florian Pagitsch
Wychowanek Mozarteum w Salzburgu (w zakresie gry na organach) oraz Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu (w zakresie gry na fortepianie oraz muzykologii). Był wielokrotnie laureatem konkursów organowych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Ferenca Liszta w Budapeszcie (1978), czy Międzynarodowego Konkursu Antona Brucknera w Linzu (1986).
Obok nagrań zawierających komplet toccat Johanna Ernsta Eberlina jego ostatnie CD to seria Pejzaży organowych prezentujących instrumenty Salzburga oraz Karyntii.
Ze szczególnym upodobaniem wykonuje dzieła Jana Sebastiana Bacha, klasyczną literaturę austriacką, francuskie toccaty organowe, utwory na organy i orkiestrę oraz własne improwizacje w różnych stylach.
Jest profesorem gry organowej w wiedeńskim Uniwersytecie Muzycznym. Koncertuje na całym świecie: wykonał ponad 550 recitali solowych na festiwalach w większości krajów Europy, w Australii, Chinach, Japonii, Nowej Zelandii, Singapurze i Stanach Zjednoczonych.
Wstecz