PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 7 lipca 2017, imieniny : Estery, Kiry, Rudolfa
TRADYCYJNE ZABAWKI I ZABAWY DZIECIĘCE - wystawa w MCK SOKÓŁ
 

TRADYCYJNE ZABAWKI I ZABAWY DZIECIĘCE - wystawa towarzysząca 25. Międzynarodowemu Festiwalowi Dziecięcych Zespołów Regionalnych
ŚWIĘTO DZIECI GÓR
7 lipca - 6 sierpnia, Galeria Sztuki SOKÓŁ
wernisaż: 7 lipca, godz. 12:00

Zabawka i zabawa nieodzownie kojarzy się z okresem dzieciństwa. Współcześnie do zabawy służą zdalnie sterowane, interaktywne, elektryczne cuda techniki. A czym niegdyś bawiły się dzieci? Jak wyglądały zabawki w dawnej wsi? Drewniane koniki, słomiane lalki, szmaciane piłki to te najprostsze w formie. Inne to mechaniczne karuzelki, klepoki, wózki, drewniane kołatki, gliniane gwizdki... Ale ludowe zabawki to nie tylko przedmioty specjalnie do tego celu wykonane. Sto, dwieście lat temu z powodzeniem zabawką stawał się piasek, glina, kamyk czy patyk. Zabawą był ruch, taniec i śpiew. Świat dziecięcej wyobraźni nie ma bowiem granic.

Zapraszamy na wystawę tradycyjnej zabawki ludowej prezentującej zbiory Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, będące efektem kilkunastu edycji Międzynarodowego Konkursu na Zabawkę Tradycyjną. Prezentowane na niej małe dzieła sztuki opatrzone zostaną fotografiami tradycyjnych zabaw, w wykonaniu dziecięcych zespołów regionalnych.

Wstecz