PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 25 sierpnia 2017, imieniny : Belii, Ludwika, Luizy
EMANACJE: Duo Accosphere - koncert duetu akordeonowego
 

Zapraszamy na koncert w ramach 5. Festiwalu Muzyki Lusławice EMANACJE, który odbędzie się 25 sierpnia (piątek) 2017 o godz. 19:00 w sali im. Romana Sichrawy MCK SOKÓŁ. Festiwal jest organizowany przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Wystąpią:

Alena Budziňáková (Słowacja)

Grzegorz Palus (Polska)

Duo Accosphere jest międzynarodowym duetem akordeonowym, łączącym w swej działalności dwa różnorodne oblicza współczesnego akordeonu koncertowego. Zespół został założony w 2011 roku z inicjatywy dwojga wybitnych akordeonistów młodego pokolenia, których muzyczne zamiłowanie i pasja do instrumentu skierowały do stworzenia wspólnego artystycznego przedsięwzięcia.
Duo Accosphere wystąpił podczas prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce i za granicą (Austria, Dania, Litwa, Niemcy, Słowacja, Ukraina), a w 2014 roku zadebiutował w roli solistów z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.
Artyści są laureatami pierwszych nagród krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Chełmie (2011), 37. Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Puli (2012, Chorwacja), XVII Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (2012), XVIII Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej (2012).
W obszarze zainteresowań repertuarowych duetu znajduje się muzyka barokowa i poszukiwania jej nowych środków interpretacyjnych w odniesieniu do współczesnych możliwości instrumentarium akordeonowego, ale także muzyka współczesna i transkrypcje kompozycji pochodzących z minionych epok. Wyrazem tego jest współpraca z kompozytorami, prawykonania nowych utworów, a także autorskie aranżacje dzieł wywodzących się z literatury fortepianowej, organowej, kameralnej i orkiestrowej.
W swoim dorobku duet posiada nagrania radiowe między innymi dla niemieckiego Radia WDR 3 oraz Polskiego Radia.
Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych na stronie www.emanacje.pl oraz do pobrania od 1 sierpnia w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, tel. 18 44 82 600) - czynna w dni powszednie w godzinach 8.00-20.00, w soboty i niedziele w godzinach 15.00-20.00 a także on-line.
Wstecz