PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 6 października 2017, imieniny : Artura, Fryderyki, Petry
ŚWIĘTO KAWY w Miasteczku Galicyjskim, godz. 17.00
 

Serdecznie zapraszamy na ŚWIĘTO KAWY, które odbędzie się 6 października o godz. 17.00 w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu (ul. Lwowska 226). Wydarzenie to poświęcone jest sztuce i metodom parzenia kawy, od tych tradycyjnych, po awangardowe.

Zapraszamy każdego, niezależnie czy jesteś profesjonalnym baristą, czy dopiero poznajesz świat kawy. Tylko tu, w jednym miejscu poznasz wszystkie jej smaki, aromaty i formy. Uczestnicy będą mogli spróbować najlepszych kaw, a także zrobić zapasy na zbliżające się długie, jesienne wieczory. Wystawcy chętnie opowiedzą o tym, skąd pochodzi dane ziarno, jak najlepiej przyrządzić kawę w domu i nauczą korzystać z różnych akcesoriów do parzenia kawy. Będzie to również pretekst do spotkania się z dystrybutorami przypraw, sprzętu i akcesoriów do parzenia kawy, poznania niezwykłych właściwości tego napoju i jego zastosowań w farmakologii, medycynie i kosmetologii.

PROGRAM

17.00
Otwarcie imprezy

17.30 - 20.30
- Pokazy parzenia kawy, degustacja kaw bałkańskich, gruzińskich, włoskich i innych
- Prezentacja ekspresów i akcesoriów do parzenia kawy, serwisów kawowych
- Słodkie desery
- Niestandardowe sposoby wykorzystania kawy, np. pielęgnacyjne zabiegi kawowe

20.30
- Koncert duetu „byAnn” Anny Rzeszuto (gitara klasyczna) oraz Anny Żelazko (akordeon guzikowy). W programie: ognista, zmysłowa muzyka południowoamerykańska, nastrojowe ballady.

Bilet w cenie 10 zł (w cenie filiżanka kawy RIOBA + ciastko) dostępne do 6 października włącznie w kasach Domu Gotyckiego i Miasteczka Galicyjskiego.

Zapraszamy do celebrowania swojej kawowej pasji!
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Partnerzy:
Cesarsko-Królewska Kawiarnia Galicyjska
Palarnia Kawy Coffee World PM
Sinatra Cafe
Klinika Kosmetologii i Medycyny Estetycznej CosmeEstetic
Tupperware
Sklep Zielarsko-Medyczny Herbal-Med
24Gastro

Wstecz