PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Sobota, 21 kwietnia 2018, imieniny : Jarosława, Konrada, Selmy
"PER PROCURA" na scenie MOK
 
21 kwietnia 2018 r. (sobota), o godz. 17:00 - Sala Widowiskowa MOK - Al. Wolności 23

Serdecznie zapraszamy na komedię Neila Simona
"PER PROCURA"
w wykonaniu Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego w Nowym Sączu


Reżyseria – Janusz MICHALIK · Scenografia i kostiumy – Wojciech STEFANIAK · Realizacja kostiumów – Izabela WIATRAK i Katarzyna SIKORA · Realizacja techniczna – Michał SKOCZEŃ, Karol MAJKRZAK, Tomasz DOMINIK, Sławomir OLSZEWSKI, Marek SZLACHCIC, Bartłomiej CIEŚLICKI

Osoby: Chris Gorman – Julia KACZMARCZYK, Ken Gorman – Marcin IWAŃSKI, Clair Ganz – Elwira MICHALSKA,
Lenny Ganz – Janusz MICHALIK, Ernie Cusack – Mieczysław FILIPCZYK, Cookie Cusack – Dorota KACZMARCZYK,
Glenn Cooper – Marcin KRÓL, Cassie Cooper – Beata MICHALIK, Funkcjonariusz Welch – Kamil JAKUBOWSKI
Funkcjonariuszka Pudney – Ewa JANUS, Głos Myry Brock – Barbara KLIMCZAK


PER PROCURA to pełna błyskotliwego dowcipu, niespodziewanych zwrotów akcji i ciętej satyry na świat politycznych celebrytów, komedia napisana przez prawdziwego mistrza gatunku, twórcy największych broadwayowskich hitów - Neila Simona.

Charlie Brock - wpływowy polityk z Nowego Jorku - wraz z żoną Myrą wydają ekskluzywne przyjęcie z okazji dziesiątej rocznicy ślubu. Wieczór, zaczynają schodzić się zaproszeni goście. Tymczasem nie wszystko przebiega według ustalonego wcześniej planu. Tuż przed rozpoczęciem uroczystości, w domu Państwa Brock, dochodzi do wypadku, w którym zostaje poszkodowany gospodarz. Na dodatek w tajemniczy sposób znikają żona polityka i gosposia, a na stołach brakuje wystawnej kolacji. Goście zaskoczeni sytuacją, obawiają się, że zostali wplątani w jakąś aferę i nazajutrz staną się obiektem prasowych doniesień. Próbują więc na własną rękę zrozumieć i wyjaśnić tę dziwną sytuację. Nagle wszyscy w domu zaczynają działać per procura, czyli z upoważnienia, w zastępstwie. Ale w jakiej sprawie? W czyim zastępstwie? Czy istnieje jedno satysfakcjonujące rozwiązanie tej tajemnicy?

PER PROCURA to sztuka o procesie zakłamywania, o fabrykowaniu faktów, o tworzeniu mitów.
Neil Simon, a za nim i my przyglądamy się światu drobnych celebrytów i krążących wokół nich satelitów, zwanych szumnie przyjaciółmi.
Obserwujemy proces pączkowania oszustw - z jednego drobnego kłamstewka rośnie coraz większe, dławiąc bohaterów zapędzających się, na własne życzenie, w coraz bardziej absurdalną spiralę bredni. Czyż z podobnymi mechanizmami nie spotykamy się codziennie, na każdym niemal kroku?

Przedstawienie zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.

Rezerwacja i sprzedaż biletów w cenie 20zł w sekretariacie MOK, Al. Wolności 23,
od poniedziałku do piątku w godz 8.00 - 16.00, tel. 18 443 89 59 wew. 20
Wstecz