PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Czwartek, 12 lipca 2018, imieniny : Brunona, Jana, Wery
XVII Sądecki Festiwal Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA
 

12 lipca 2018, godz. 19.15, Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu

XVII Sądecki Festiwal Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA:

12 lipca (czwartek), godz. 19:15 / Bazylika św. Małgorzaty
WIELKIE FORMY
KRISTEL AER – organy (Tallinn / Estonia)
Anna Woźniakowska - prowadzenie
Wstęp wolny
Kristel Aer
Ukończyła Estońską Akademię Muzyczną w zakresie dyrygentury chóralnej w klasie prof. Kuno Arenga, gdzie podjęła również studia organowe pod kierunkiem prof. Hugo Lepnurma oraz prof. Ines Maidre. Studia organowe kontynuowała następnie w Akademii Muzycznej im. Jeana Sibeliusa w Helsinkach, które ukończyła z wyróżnieniem w roku 1999. W latach 1996-1998 studiowała również w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze pod kierunkiem prof. Hansa Fagiusa. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takie autorytety wykonawstwa organowego jak: Luigi Ferdinando Tagliavini, Andrea Marcon, Ludger Lohmann, Jacques van Oortmerssen, Jon Laukvik czy David John Sanger.
W latach 1997-2000 prowadziła zajęcia z zakresu gry na organach w szkole muzycznej Estońskiego Ewangelickiego Kościoła Luterańskiego, obecnie jest wykładowcą Luterańskiego Wydziału Muzycznego Instytutu Liturgicznego oraz Szkoły Muzycznej Georga Otsa w Tallinnie.
Występowała wielokrotnie jako solistka i kameralistka w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Tallinnie, w większości estońskich świątyń, jak również w Polsce, Rosji, Niemczech i w krajach skandynawskich. Jest pomysłodawcą międzynarodowego festiwalu Lato Organowe w Juuru w centralnej Estonii, w ramach którego zrealizowała także nagranie czterech płyt CD.
Artystka jest członkiem licznych fundacji, jak również Estońskiego Stowarzyszenia Organowego, w ramach których współtworzy projekty restauracji instrumentów dawnych, a także konstruowania nowych instrumentów.

Wstecz