PL |  EN


Wielkość czcionki Drukuj
Środa, 13 lutego 2019, imieniny : Grzegorza, Lesława, Katarzyny
Prezentacja katalogu „Ubiory mieszczańskie ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu”
 

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz Fundacja Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej zapraszają na prezentację katalogu „Ubiory mieszczańskie ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu”

13 lutego (środa) 2019 r.
godz. 17.00
Gmach Główny Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu
ul. Jagiellońska 56

Wstęp bezpłatny. Możliwość zwiedzania magazynów studyjnych w Gmachu Głównym dla osób uczestniczących w wydarzeniu

W katalogu „Ubiory mieszczańskie ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu” zaprezentowano ponad 100 najciekawszych eksponatów wchodzących w skład kolekcji strojów mieszczańskich. Większość z nich była wcześniej w posiadaniu znanych sądeckich rodzin: Barbackich, Kobaków, Boruckich, Flisów i Ritterów. Eksponaty zostały zestawione ze zdjęciami, ilustracjami archiwalnymi i reprodukcjami obrazów oraz opisami ubiorów i akcesoriów z nimi związanych. W wydawnictwie znalazły się także teksty popularnonaukowe autorstwa Marii Molendy Moda mieszczańska w Nowym Sączu oraz Rola fotografii archiwalnych w badaniach nad ubiorem mieszczańskim na przykładzie Sądecczyzny.

W trakcie spotkania odbędzie się pokaz ubierania kobiety w strój z XIX w. przygotowany przez Fundację Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej oraz prezentacja wybranych strojów mieszczańskich ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Wstecz