PL |  EN


Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 15 lutego 2019, imieniny : Arnolda, Jowity, Georginy
Wystawa ikonografii autorstwa Barbary Ruchały
 

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autorka Barbara Ruchała zapraszają na wystawę ikonografii. Wystawę zobaczyć będzie można w dniach od 5 lutego – 5 marca 2019 r., w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Szwedzkiej 2.

Spotkanie z autorką odbędzie się 15 lutego 2019 r., o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!

O autorce:

Barbara Ruchała – urodzona w Nowym Sączu, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie – wychowanie plastyczne, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Świniarsku. Malarską pasją zajmuje się od 35 lat. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Sądeckiego Stowarzyszenia Regionalnego.

Uprawia malarstwo olejne i akwarele o różnej tematyce: pejzaż, portret, martwa natura, obrazy religijn, obecnie głównie ikony.

Wraz z innymi artystami bierze udział w licznych plenerach malarskich oraz wystawach w kraju i zagranicą (m.in. w chorwackim Splicie, słowackim Bardejowie oraz wielu miastach Polski).

Obrazy autorki znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce i wielu krajach Europy. Natomiast obrazy sakralne w kościołach na Ukrainie, Rumunii i w Polsce.

Więcej informacji o autorce oraz jej twórczości na stronie internetowej www.laura-art.pl.


Wstecz