PL |  EN
.
Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 22 marca 2019, imieniny : Bogusława, Jagody, Katarzyny
Pamiętajcie o Ogrodach: Fisz Emade Tworzywo w MCK SOKÓŁ
 

XV WIOSENNY FESTIWAL ARTYSTÓW PIOSENKI PAMIĘTAJCIE O OGRODACH

FISZ EMADE TWORZYWO - Radar

22 marca, godz. 19:30, sala im. Lucjana Lipińskiego, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Bartek WAGLEWSKI - śpiew, Piotr WAGLEWSKI - perkusja, Mariusz OBIJALSKI - instrumenty klawiszowe, Marcin PENDOWSKI - bas, Michał SOBOLEWSKI - gitara

FISZ EMADE TWORZYWO to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia Waglewscy stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.

Po sukcesach ostatnich projektów FISZ EMADE TWORZYWO powraca z nowym albumem „Radar”. Tym razem panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80., z którego wydobywają własne, niepowtarzalne, charakterystyczne brzmienie. Na płycie znajdują się utrzymane w klimacie dla lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków z zespołu TWORZYWO oczarowują swoim niezwykłym retro klimatem. Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera w piękną sentymentalną podróż - to „muzyka drogi“. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów - nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historię miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach.

Wstecz