PL |  EN

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru oraz terminów imprez.

Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 27 marca 2020, imieniny : Ernesta, Jana, Marka
MCK SOKÓŁ | „Audiencja” - retransmisja przedstawienia z Gielgud Theatre w Londynie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
 
W Międzynarodowy Dzień Teatru - 27 marca 2020 o godz. 18:00 Kino SOKÓŁ zaprasza na spektakl „Audiencja” na dużym ekranie według scenariusza Petera Morganana. Przedstawienie wyreżyserował Stephen Daldry („Billy Elliot”, „Godziny”), a nagranie zostało zrealizowane w czerwcu 2013 roku w Gielgud Theatre w Londynie. W roli głównej zobaczymy nagrodzoną Oskarem Helen Mirren, którą ostatnio fani mogli oglądać na dużym ekranie w filmie "Złota Dama".

Przez 60 lat Królowa Elżbieta II spotykała każdego ze swych dwunastu premierów na cotygodniowej prywatnej audiencji w Pałacu Buckingham. Obie strony trzymały się niepisanej zasady, że to co zostało powiedziane podczas tych audiencji nie zostanie powtórzone poza pałacem. "The Audience" przedstawia wyobrażenia na temat tych przełomowych spotkaniach premierów z Królową - cotygodniowych prywatnych audiencji. Prezentując losy Królowej Elżbiety II od momentu kiedy jest młodą matką, aż po jesień życia, spektakl dokumentuje również przemiany polityczne i społeczne.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ
Wstecz