Szanowni Państwo.
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z przykrością informujemy, że wprowadzono do odwołania zakaz działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki na obszarze miasta na prawach powiatu Nowy Sącz. O ponownym wznowieniu organizacji wydarzeń kulturalnych, poinformujemy natychmiast po odwołaniu zakazu.
Ladies and gentlemen.
In accordance with the Regulation of the Council of Ministers of August 7, 2020 on the establishment of certain restrictions, orders and bans in connection with the occurrence of an epidemic, we regret to inform you that a ban on activities related to all collective forms of culture and entertainment in the city in the rights of the Nowy Sącz poviat. We will inform you about the resumption of the organization of cultural events immediately after the ban is lifted.
PL |  EN

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru oraz terminów imprez.

Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 27 marca 2020, imieniny : Ernesta, Jana, Marka
MCK SOKÓŁ | Wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Jastrzębskiej-Jakiel
 
Wernisaż odbędzie się w Galerii Sztuki SOKÓŁ (budynek MCK SOKÓŁ).

Jolanta Jastrzębska-Jakiel - malarka, w 1983 r. ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z malarstwa w 1985 r. w pracowni prof. Mieczysława Hermana.

Urodziła się i mieszkała w Radomiu; od 10 lat mieszka w Sanoku; jej wystawy z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej odbyły się najpierw w Sanoku (BWA, marzec 2008) i Krośnie (BWA, lipiec – sierpień 2008), teraz na wystawie jubileuszowej w Radomiu pokazała ponad 100 prac z różnych lat.

Jolanta Jastrzębska-Jakiel zdobyła uznanie jako twórczyni pasteli; tworzy też akwarele. Jej malarstwo jest pozornie bliskie abstrakcji; jednak inspiracją są konkretne miejsca, pejzaże, wnętrza, przestrzenie, w cieniu czy mroku, gdzie pojawia się światło. Jej malarstwo jest opowieścią o świetle. Jest wierna pewnemu modelowi obrazu i gamie barw. Z latami zapisuje swoje wizje z coraz większą subtelnością, z coraz większym mistrzostwem realizacji; o czym świadczą kolejne, prestiżowe nagrody Biennale Pasteli w Nowym Sączu. W 1989 r. otrzymała I nagrodę na Ogólnopolskim Biennale, niedawno wyróżnienia honorowe na Międzynarodowym Biennale, w r. 2004 i 2008.
/artinfo.pl/

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ
Wstecz