Szanowni Państwo.
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z przykrością informujemy, że wprowadzono do odwołania zakaz działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki na obszarze miasta na prawach powiatu Nowy Sącz. O ponownym wznowieniu organizacji wydarzeń kulturalnych, poinformujemy natychmiast po odwołaniu zakazu.
Ladies and gentlemen.
In accordance with the Regulation of the Council of Ministers of August 7, 2020 on the establishment of certain restrictions, orders and bans in connection with the occurrence of an epidemic, we regret to inform you that a ban on activities related to all collective forms of culture and entertainment in the city in the rights of the Nowy Sącz poviat. We will inform you about the resumption of the organization of cultural events immediately after the ban is lifted.
PL |  EN

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru oraz terminów imprez.

Wielkość czcionki Drukuj
Wtorek, 14 lipca 2020, imieniny : Kamili, Kamila, Marcelego
Konkurs „Latawce, dmuchawce”
 
Pałac Młodzieży w Nowym Sączu ogłasza konkurs na latawiec. Mogą być one duże, małe, posiadać różne wzory, kolory i zdobienia. Najważniejsze, żeby wykonać je samemu, z małą pomocą rodziców i żeby praca mogła latać.

Wiele lat temu w Nowym Sączu odbywało się święto latawca. W tym roku nauczyciele Pałacu Młodzieży postanowili wrócić do tej dawnej tradycji i organizują konkurs na najładniejszy latawiec. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku od 7 – 19 lat. Organizatorzy przygotowali dwie kategorie:

– dla dzieci w wieku 7 – 13 lat
– dla młodzieży w wieku 14 – 19 lat.

Głównym zadaniem uczestników jest samodzielne zbudowanie latawca. Przy trudniejszych pracach mogą pomagać rodzice. Format i technika mogą być dowolne. Organizatorzy zaznaczają też, że ogon latawca nie może być wykonany z drutu, ani linki stalowej.

Czas na zbudowanie latawca organizatorzy dają uczestnikom do 20 sierpnia. Wtedy do Pałacu muszą trafić zdjęcia uczestników z latawcem i wypełnioną kartą zgłoszeniową. Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy latawiec zaplanowano 29 sierpnia podczas koncertu na zakończenie wakacji.

Więcej informacji na:

ZAPRASZAMY!UWAGA!

Prace można przynosić do Pałacu Młodzieży jeszcze do dnia 18 sierpnia (wtorek) do godz. 13.00. Zostaną one przekazane do naszej Galerii wraz z wystawą poplenerową. Jury konkursowe zbierze się 19 sierpnia.
Wyniki konkursu będą opublikowane na stronie internetowej www.palacmlodziezy.pl w dniu 20 sierpnia, a wręczenie nagród odbędzie się w dniu 26 sierpnia o godz. 11.00 w Galerii Dziecięcej Pałacu Młodzieży. Według wcześniejszych planów wręczenie nagród miało się odbyć 29 sierpnia podczas Dni Otwartych placówki na sądeckim Rynku i miało być połączone z puszczaniem latawców. Niestety na taką przyjemność będziemy musieli poczekać do kolejnej edycji konkursu.

Wstecz