PL |  EN

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru oraz terminów imprez.

Wielkość czcionki Drukuj
Wtorek, 14 lipca 2020, imieniny : Kamili, Kamila, Marcelego
Konkurs „Latawce, dmuchawce”
 
Pałac Młodzieży w Nowym Sączu ogłasza konkurs na latawiec. Mogą być one duże, małe, posiadać różne wzory, kolory i zdobienia. Najważniejsze, żeby wykonać je samemu, z małą pomocą rodziców i żeby praca mogła latać.

Wiele lat temu w Nowym Sączu odbywało się święto latawca. W tym roku nauczyciele Pałacu Młodzieży postanowili wrócić do tej dawnej tradycji i organizują konkurs na najładniejszy latawiec. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku od 7 – 19 lat. Organizatorzy przygotowali dwie kategorie:

– dla dzieci w wieku 7 – 13 lat
– dla młodzieży w wieku 14 – 19 lat.

Głównym zadaniem uczestników jest samodzielne zbudowanie latawca. Przy trudniejszych pracach mogą pomagać rodzice. Format i technika mogą być dowolne. Organizatorzy zaznaczają też, że ogon latawca nie może być wykonany z drutu, ani linki stalowej.

Czas na zbudowanie latawca organizatorzy dają uczestnikom do 20 sierpnia. Wtedy do Pałacu muszą trafić zdjęcia uczestników z latawcem i wypełnioną kartą zgłoszeniową. Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy latawiec zaplanowano 29 sierpnia podczas koncertu na zakończenie wakacji.

Więcej informacji na:

ZAPRASZAMY!UWAGA!

Prace można przynosić do Pałacu Młodzieży jeszcze do dnia 18 sierpnia (wtorek) do godz. 13.00. Zostaną one przekazane do naszej Galerii wraz z wystawą poplenerową. Jury konkursowe zbierze się 19 sierpnia.
Wyniki konkursu będą opublikowane na stronie internetowej www.palacmlodziezy.pl w dniu 20 sierpnia, a wręczenie nagród odbędzie się w dniu 26 sierpnia o godz. 11.00 w Galerii Dziecięcej Pałacu Młodzieży. Według wcześniejszych planów wręczenie nagród miało się odbyć 29 sierpnia podczas Dni Otwartych placówki na sądeckim Rynku i miało być połączone z puszczaniem latawców. Niestety na taką przyjemność będziemy musieli poczekać do kolejnej edycji konkursu.

Wstecz