Szanowni Państwo.
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z przykrością informujemy, że wprowadzono do odwołania zakaz działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki na obszarze miasta na prawach powiatu Nowy Sącz. O ponownym wznowieniu organizacji wydarzeń kulturalnych, poinformujemy natychmiast po odwołaniu zakazu.
Ladies and gentlemen.
In accordance with the Regulation of the Council of Ministers of August 7, 2020 on the establishment of certain restrictions, orders and bans in connection with the occurrence of an epidemic, we regret to inform you that a ban on activities related to all collective forms of culture and entertainment in the city in the rights of the Nowy Sącz poviat. We will inform you about the resumption of the organization of cultural events immediately after the ban is lifted.
PL |  EN

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru oraz terminów imprez.

Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 7 sierpnia 2020, imieniny : Donaty, Olechny, Kajetana
262. Koncert u Prezydenta pt. "Od Klasyki do współczesności"
 

Ludomir Handzel Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz ks. dr Jerzy Jurkiewicz Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu

zapraszają na

262. Koncert u Prezydenta

pt. „Od klasyki do współczesności”


w programie:

Kwartet Smyczkowy c-moll Op. 18 nr 4 Ludwiga van Beethovena

II Kwartet Smyczkowy "Lubelski" Pawła Odorowicza


wykonanie:

Ewelina Listwan – I skrzypce

Anna Śliwczyńska – II skrzypce

Małgorzata Pawluk – wiolonczela

Paweł Odorowicz – altówka

Ewelina Listwan - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie Roberta Kabary. W 2016 zrealizowała studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Madrycie w klasie światowej sławy rosyjskiej skrzypaczki, Marianny Vasilevey. Wielokrotnie nagradzana kameralistka, kompozytorka i improwizatorka. W 2010 roku zadebiutowała jako koncertmistrz Junge Philharmonie w Niemczech. Nagrywała w RTVE (Radio Televisión Española) w Madrycie, współpracowała z Aarhus Symphony Orchestra oraz takimi dyrygentami jak, m.in.: Sir Neville Marriner, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Paweł Przytocki, Jose Maria Florencio, a także wirtuozami: Lech Napierała, Astrig Siranossian, Ingolf Wunder i in. Swój warsztat doskonaliła m.in. u: Grigorija Zhyslina, Bartosza Bryły, Krzysztofa Jakowicza i Michaela Maciaszczyka. Koncertowała w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Izraelu, Danii, na Ukrainie i Słowacji.

Anna Śliwczyńska - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie skrzypiec Romana Reinera. Koncertuje w kraju i zagranicą. W marcu ubiegłego roku wystąpiła podczas Lunch Konzert w Filharmonii Berlińskiej na zaproszenie Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker oraz na zakończenie sezonu w Mendelssohn Akademie Gewandhaus Leipzig. Od 2018 roku związana zawodowo z Operą Śląską, współpracuje z wieloma orkiestrami międzynarodowymi, m.in.: Bayerische Philharmonie, Santander Orchestra, NPhM, IJOA, WYO.

Doskonaliła swój warsztat pod kierownictwem m.in: Ch. Horaka, W.Brandla,T. Timma (Berliner Philharmoniker), H. Hochshilda, D. Wedla (Gewandhaus Orchester Leipzig),D. Falger, E. Klessa.

Małgorzata Pawluk - ukończyła Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie wiolonczeli Agaty Jareckiej. Kameralistka, improwizatorka, kompozytorka i producentka muzyczna. Od 2017 roku współpracuje z Teatrem Pinokio w Łodzi. Pod pseudonimem Maggie Calamat tworzy autorską muzykę elektroniczną z solowym udziałem wiolonczeli akustycznej. W 2018 roku nagrała płytę "Ent" z zespołem Varius Manx. Od 2019 roku współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej.

Paweł Odorowicz - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Altowiolista, improwizator, sideman, kompozytor, aranżer, producent i realizator nagrań. Trzykrotny stypendysta MKiDN, dwukrotny Miasta Lublin (stypendia twórcze). Na stałe współpracuje z Leszkiem Mądzikiem i Teatrem CHOREA. Ma na swoim koncie ponad 40 wydawnictw CD i DVD.

ZAPRASZAMY NA RETRANSMISJĘ ONLINE

na stronie: www.nowysacz.pl oraz w telewizji RTK

Wstecz