PL |  EN

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru oraz terminów imprez.

Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 7 sierpnia 2020, imieniny : Donaty, Olechny, Kajetana
262. Koncert u Prezydenta pt. "Od Klasyki do współczesności"
 

Ludomir Handzel Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz ks. dr Jerzy Jurkiewicz Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu

zapraszają na

262. Koncert u Prezydenta

pt. „Od klasyki do współczesności”


w programie:

Kwartet Smyczkowy c-moll Op. 18 nr 4 Ludwiga van Beethovena

II Kwartet Smyczkowy "Lubelski" Pawła Odorowicza


wykonanie:

Ewelina Listwan – I skrzypce

Anna Śliwczyńska – II skrzypce

Małgorzata Pawluk – wiolonczela

Paweł Odorowicz – altówka

Ewelina Listwan - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie Roberta Kabary. W 2016 zrealizowała studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Madrycie w klasie światowej sławy rosyjskiej skrzypaczki, Marianny Vasilevey. Wielokrotnie nagradzana kameralistka, kompozytorka i improwizatorka. W 2010 roku zadebiutowała jako koncertmistrz Junge Philharmonie w Niemczech. Nagrywała w RTVE (Radio Televisión Española) w Madrycie, współpracowała z Aarhus Symphony Orchestra oraz takimi dyrygentami jak, m.in.: Sir Neville Marriner, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Paweł Przytocki, Jose Maria Florencio, a także wirtuozami: Lech Napierała, Astrig Siranossian, Ingolf Wunder i in. Swój warsztat doskonaliła m.in. u: Grigorija Zhyslina, Bartosza Bryły, Krzysztofa Jakowicza i Michaela Maciaszczyka. Koncertowała w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Izraelu, Danii, na Ukrainie i Słowacji.

Anna Śliwczyńska - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie skrzypiec Romana Reinera. Koncertuje w kraju i zagranicą. W marcu ubiegłego roku wystąpiła podczas Lunch Konzert w Filharmonii Berlińskiej na zaproszenie Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker oraz na zakończenie sezonu w Mendelssohn Akademie Gewandhaus Leipzig. Od 2018 roku związana zawodowo z Operą Śląską, współpracuje z wieloma orkiestrami międzynarodowymi, m.in.: Bayerische Philharmonie, Santander Orchestra, NPhM, IJOA, WYO.

Doskonaliła swój warsztat pod kierownictwem m.in: Ch. Horaka, W.Brandla,T. Timma (Berliner Philharmoniker), H. Hochshilda, D. Wedla (Gewandhaus Orchester Leipzig),D. Falger, E. Klessa.

Małgorzata Pawluk - ukończyła Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie wiolonczeli Agaty Jareckiej. Kameralistka, improwizatorka, kompozytorka i producentka muzyczna. Od 2017 roku współpracuje z Teatrem Pinokio w Łodzi. Pod pseudonimem Maggie Calamat tworzy autorską muzykę elektroniczną z solowym udziałem wiolonczeli akustycznej. W 2018 roku nagrała płytę "Ent" z zespołem Varius Manx. Od 2019 roku współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej.

Paweł Odorowicz - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Altowiolista, improwizator, sideman, kompozytor, aranżer, producent i realizator nagrań. Trzykrotny stypendysta MKiDN, dwukrotny Miasta Lublin (stypendia twórcze). Na stałe współpracuje z Leszkiem Mądzikiem i Teatrem CHOREA. Ma na swoim koncie ponad 40 wydawnictw CD i DVD.

ZAPRASZAMY NA RETRANSMISJĘ ONLINE

na stronie: www.nowysacz.pl oraz w telewizji RTK

Wstecz