PL |  EN

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru oraz terminów imprez.Wielkość czcionki Drukuj
Wtorek, 22 września 2020, imieniny : Maury, Milany, Tomasza
Warsztaty z Marcinem Wilkiem, SBP
 

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza do zapisywania się na warsztaty online z Marcinem Wilkiem, poświęcone pisaniu dzienników i wspomnień. Warsztaty dedykowane są dla osób powyżej 50. roku życia.


Wykorzystując zdobytą na spotkaniach warsztatowych wiedzę, uczestnicy napiszą krótkie formy wspomnieniowe, z których powstanie zredagowana przez samego prowadzącego i udostępniona w sieci antologia tekstów.

Warsztaty odbędą się 22 września 2020 (godz. 11:00) oraz 5 listopada (godz. 11:00) przy użyciu aplikacji do wideokonferencji Zoom. Uczestnicy otrzymają link, który przekieruje ich bezpośrednio do spotkania.


UWAGA! – Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Tel. (18) 443-87-52 lub (18) 443-83-02, wew. 29.

Więcej informacji na stronie internetowej biblioteki: www.sbp.nowysacz.pl


Warsztaty odbędą się w ramach zadania „Sądeckie Dni Literatury”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Ludomira Handzla Prezydenta Miasta Nowego Sącza.
Partner medialny: Sądeczanin.
Patronat medialny: Radio Eska.-------------

Marcin Wilk - dziennikarz, krytyk literacki, publicysta. Z wykształcenia polonista. Publikował, głównie na temat literatury, na łamach wielu czasopism i magazynów m.in. "Polityki", "Tygodnika Powszechnego", "Przekroju". Autor książek: „W biegu… Książka podróżna. Rozmowy z pisarzami (i nie tylko)” (2010), „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia” (2015), „Kwiatkowska. Żarty się skończyły” (2019) oraz „Pokój z widokiem. Lato 1939” (2019). Jest ponadto autorem cyklu rozmów o warsztacie pracy pisarskiej regularnie publikowanych na stronie Instytutu Książki. Prowadzi bloga www.wyliczanka.eu

Wstecz