Szanowni Państwo.
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z przykrością informujemy, że wprowadzono do odwołania zakaz działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki na obszarze miasta na prawach powiatu Nowy Sącz. O ponownym wznowieniu organizacji wydarzeń kulturalnych, poinformujemy natychmiast po odwołaniu zakazu.
Ladies and gentlemen.
In accordance with the Regulation of the Council of Ministers of August 7, 2020 on the establishment of certain restrictions, orders and bans in connection with the occurrence of an epidemic, we regret to inform you that a ban on activities related to all collective forms of culture and entertainment in the city in the rights of the Nowy Sącz poviat. We will inform you about the resumption of the organization of cultural events immediately after the ban is lifted.
PL |  EN

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru oraz terminów imprez.

Wielkość czcionki Drukuj
Czwartek, 22 października 2020, imieniny : Haliszki, Lody, Przybysława
Wystawa plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego w ramach XXVIII Małego Festiwalu Form Artystycznych w Nowosądeckiej Małej Galerii
 
22 października o godz. 18.00 zostanie udostępniona wystawa plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego.
Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej, wernisaż nie odbędzie się. W zamian na naszej stronie www.malagaleria.pl zamieścimy nagranie spotkania online z artystą. Zapraszamy!

Wystawa odbywa się w ramach Małego Festiwalu Form Artystycznych, będącego wizytówką Nowosądeckiej Małej Galerii. Jest to trwającą 2 miesiące prezentacją dyscyplin sztuki współczesnej i ich najwybitniejszych przedstawicieli.

Mieczysław Wasilewski
Mieczysław Wasilewski (fotografia ze strony internetowej Mieczysława Wasilewskiego)
Urodzony 1 stycznia 1942 r. w Warszawie. W latach 1960-1966 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego. Zajmuje się plakatem, ilustracją, grafiką wydawniczą. Profesor Akademii Sztuk Pięknych i Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie, w obu uczelniach prowadził Pracownię Projektowania Graficznego. Był wykładowcą na uczelniach artystycznych w Holandii, Syrii, Finlandii, Niemczech, Francji, Meksyku, Chile, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Iranie i Szwajcarii. Brał udział w kilkuset wystawach polskiego plakatu i ilustracji w kraju i za granicą. Uczestniczył w dziesiątkach międzynarodowych imprez sztuki plakatu. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie plakatu i grafiki wydawniczej. [WIKI]
Wstecz