Szanowni Państwo.
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z przykrością informujemy, że wprowadzono do odwołania zakaz działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki na obszarze miasta na prawach powiatu Nowy Sącz. O ponownym wznowieniu organizacji wydarzeń kulturalnych, poinformujemy natychmiast po odwołaniu zakazu.
Ladies and gentlemen.
In accordance with the Regulation of the Council of Ministers of August 7, 2020 on the establishment of certain restrictions, orders and bans in connection with the occurrence of an epidemic, we regret to inform you that a ban on activities related to all collective forms of culture and entertainment in the city in the rights of the Nowy Sącz poviat. We will inform you about the resumption of the organization of cultural events immediately after the ban is lifted.
PL |  EN

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru oraz terminów imprez.

Wielkość czcionki Drukuj
Piątek, 6 listopada 2020, imieniny : Arletty, Feliksa, Leonarda
POLA NEGRI. LEGENDA KINA - wystawa | IUBILAEI CANTUS 2020
 

Proszę zainstalować plugin Flash Player lub włączyć obsługę JavaScriptu

Obchodom jubileuszu 110-lecia kina w SOKOLE towarzyszyć będzie biograficzna, retrospektywna wystawa ukazująca życie i twórczość Poli Negri. Wystawa w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ zaprezentowana zostanie w formie plansz udostępnionych przez Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Termin: 6-30 listopada | MCK SOKÓŁ

Przygotowując wystawę poświęconą życiu artystycznemu Poli Negri (Apolonii Chałupiec), kuratorzy musieli zmierzyć się z legendą kreowaną przez samą aktorkę oraz prasę, a także z historycznymi niedomówieniami. W oparciu o materiały znajdujące się w zbiorach polskich archiwów i zagranicznych partnerów m.in. Deutsche Kinemathek, Deutsches Filminstitut, Bundesarchiv, Paramount Pictures powstał cykl ponad 40 wizualnych prezentacji podsumowujących dorobek gwiazdy. Każda z nich przedstawia w formie graficznej fakty czy ciekawostki z życia aktorki i dotyczy innego etapu jej kariery.

Na ekspozycji będzie można obejrzeć fotosy, materiały prasowe, zdjęcia oraz reklamy filmowe pochodzące zarówno z okresu, gdy kariera Polki nabiera tempa w związku powstaniem filmu Oczy mumii Ma w niemieckiej wytwórni UFA (reż. Ernst Lubitsch, 1918), jak również z czasów jej występów w europejskich produkcjach wykorzystujących jej mroczny urok i taneczne umiejętności. Główną część wystawy stanowi natomiast wątek hollywoodzkiego sukcesu Poli Negri, który ugruntował jej pozycję jako gwiazdy filmowej z niepowtarzalnym emploi egzotycznej femme fatale.
/Muzeum Kinematografii w Łodzi/


Wstecz