Szanowni Państwo.
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z przykrością informujemy, że wprowadzono do odwołania zakaz działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki na obszarze miasta na prawach powiatu Nowy Sącz. O ponownym wznowieniu organizacji wydarzeń kulturalnych, poinformujemy natychmiast po odwołaniu zakazu.
Ladies and gentlemen.
In accordance with the Regulation of the Council of Ministers of August 7, 2020 on the establishment of certain restrictions, orders and bans in connection with the occurrence of an epidemic, we regret to inform you that a ban on activities related to all collective forms of culture and entertainment in the city in the rights of the Nowy Sącz poviat. We will inform you about the resumption of the organization of cultural events immediately after the ban is lifted.
PL |  EN

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru oraz terminów imprez.

Wielkość czcionki Drukuj
Poniedziałek, 9 listopada 2020, imieniny : Anatolii, Gracji, Teodora
Koncert OD BAROKU DO MUZYKI FILMOWEJ | IUBILAEI CANTUS 2020
 
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na koncert w wykonaniu CRACOW HORN QUARTET - Kwartetu Waltorniowego Filharmonii Krakowskiej, który tworzą: Paweł Dziewoński, Marek Gumiela, Adam Kozłowski, Artur Tyński.

Termin: 9 listopada, godz. 18.00 | MCK SOKÓŁ

W programie:

Marc-Antoine Charpientier Wstęp do Te Deum,
Georg Friedrich Haendel Suita Muzyka ogni sztucznych, Bourre: La Rejouissance
Nikołaj Rimski–Korsakow Nokturn (na cztery rogi)
Eugène Bozza Suite for 4 Horns: Prelude; La chasse
Kerry Turner Fanfare for Barcs
Duke Ellington In a sentimental mood
Astor Piazzolla Libertango
Gardel Carlos Por una Cabeza
Klaus Badelt Piraci z Karaibów
Henry Mancini Różowa Pantera
John Barry James Bond (2 części ze suity)
John Williams Gwiezdne wojny

CRACOW HORN QUARTET
Grupę tworzą czterej waltorniści będący członkami sekcji waltorni w Orkiestrze Filharmonii Krakowskiej. Młodych, ale doświadczonych muzyków orkiestrowych połączyła pasja, entuzjazm i chęć stworzenia czegoś odmiennego od ich codziennej pracy.

Kwartet to eksplozja nowych pomysłów, możliwości i witalności - eksponuje nowym podejściem do brzmienia, wykorzystując jednocześnie spuściznę setek lat. Jednorodne, matowe brzmienie, tak charakterystyczne dla sekcji rogów w orkiestrze, w kwartecie wzbogacone jest przez wykorzystanie pełnego spectrum możliwości brzmieniowych i technicznych instrumentu.

W swojej istocie kwartet rogów nie jest niczym nowym, ponieważ wykorzystywany był wcześniej przez takich kompozytorów jak: Haendel, Haydn, Beethoven i wielu innych. Współcześnie najwięcej muzyki na kwintet blaszany, kwartet puzonowy, kwartet rogów czy wreszcie większe formacje, powstaje w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych, głównie dzięki popularności, jaką cieszą się rozmaite formy trąby w tych krajach.

W repertuarze CRACOW HORN QUARTET znajdziemy tzw. program klasyczny, na który składają się kompozycje Haendla, Haydna, Mozarta, a także utwory współczesnych amerykańskich kompozytorów takich jak Kerry Turner. Ważną częścią w programie kwartetu są transkrypcje znanych arcydzieł. CHQ może zaproponować także słuchaczom muzykę o lżejszym charakterze, jak np. Kwartety jazzowe Fripperies L. Shawa, czy też muzykę filmową Johna Williamsa.

Wstecz