Szanowni Państwo.
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z przykrością informujemy, że wprowadzono do odwołania zakaz działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki na obszarze miasta na prawach powiatu Nowy Sącz. O ponownym wznowieniu organizacji wydarzeń kulturalnych, poinformujemy natychmiast po odwołaniu zakazu.
Ladies and gentlemen.
In accordance with the Regulation of the Council of Ministers of August 7, 2020 on the establishment of certain restrictions, orders and bans in connection with the occurrence of an epidemic, we regret to inform you that a ban on activities related to all collective forms of culture and entertainment in the city in the rights of the Nowy Sącz poviat. We will inform you about the resumption of the organization of cultural events immediately after the ban is lifted.
PL |  EN

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru oraz terminów imprez.

Wielkość czcionki Drukuj
Środa, 11 listopada 2020, imieniny : Bartłomieja, Gertrudy, Marcina
Koncert jazzowy MIŁOŚĆ DO KOŃCA ŚWIATA | IUBILAEI CANTUS 2020
 
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na koncert jazzowy w wykonaniu Grażyny Auguścik oraz Bester Quartet w składzie: Jarosław Bester – akordeon, Dawid Lubowicz – skrzypce, Maciej Adamczak – kontrabas, Ryszard Pałka – instrumenty perkusyjne, wibrafon, Radosław Bułtowicz – oprawa wizualna.

Termin: 11 listopada, godz. 19.00 | MCK SOKÓŁ


Grażyna Auguścik zaśpiewa najpiękniejsze piosenki o miłości, tęsknocie, o wszystkich emocjach i uczuciach, które towarzyszyły kolejnym pokoleniom Polaków podczas zaborów, II wojny światowej oraz na emigracji, tej wewnętrznej w głąb siebie i tej geograficznej, bez możliwości kontaktu z Ojczyzną i bliskimi. Emocje, które przeżywały miliony Polaków w czasach niewoli, podkreśli absolutnie niezwykła multimedialna prezentacja, podczas której zobaczmy bohaterów sprzed lat. Pojawią się fotografie ludzi „drugiej konspiracji”, ludzi młodych, którzy mieli swoje tęsknoty i marzenia. Wykorzystane zostaną również fragmenty tekstów, które oddadzą atmosferę i nastrój czasu, kiedy Polski nie było na mapie świata.

- Ten koncert będzie swoistym hołdem dla nich, żeby było wiadomo , że marzenia i tęsknoty były również emocjami tych, którzy żyli w tamtych czasach – mówi Artystka.

Grażynie Auguścik będzie towarzyszył Jarosław Bester, znakomity polski akordeonista, twórca Bester Quartet. Muzyk zainspirował Grażynę Auguścik do zainteresowania się polską historią, wspomnieniami o tragicznym losie swojego dziadka, który był w Korpusie Ochrony Pogranicza i zginął w wieku 29 lat, pozostawiając żonę i dzieci. „Bardzo mi się spodobało odkrywanie mało znanych kart przeszłości. Przy okazji zaczęliśmy rozmawiać o tym, jak opowiedzieć przez muzykę o tragediach ludzkich z czasów niewoli i jak osadzić w estetyce miłości, uczucia, które zawsze i wszędzie towarzyszy człowiekowi”.

Duet Grażyna Auguścik i Jarosław Bester to fuzja dwóch niezwykłych osobowości na światowym rynku muzycznym. Tworzą subtelną, a zarazem niezwykle precyzyjną i wirtuozowską opowieść muzyczną. Inspiracje czerpią z tradycji muzyki jazzowej, awangardowej, folkowej, a także z dokonań szeroko rozumianej muzyki klasycznej. Kompozycję, które wykonują, są zbudowane często klasycznie, ale okraszone improwizacjami, które tworzą pewnego rodzaju wewnętrzną i niezależną formę, powodując, że każde wykonanie tego samego utworu charakteryzuje się wielką świeżością i inwencją twórczą artystów.

Artystom udało się wypracować wspólny i niezwykle oryginalny język muzyczny, którego nie daje się porównać z innymi tego typu duetami.

Wstecz