Szanowni Państwo.
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z przykrością informujemy, że wprowadzono do odwołania zakaz działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki na obszarze miasta na prawach powiatu Nowy Sącz. O ponownym wznowieniu organizacji wydarzeń kulturalnych, poinformujemy natychmiast po odwołaniu zakazu.
Ladies and gentlemen.
In accordance with the Regulation of the Council of Ministers of August 7, 2020 on the establishment of certain restrictions, orders and bans in connection with the occurrence of an epidemic, we regret to inform you that a ban on activities related to all collective forms of culture and entertainment in the city in the rights of the Nowy Sącz poviat. We will inform you about the resumption of the organization of cultural events immediately after the ban is lifted.
PL |  EN

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru oraz terminów imprez.

Wielkość czcionki Drukuj
Wtorek, 1 grudnia 2020, imieniny : Blanki, Edmunda, Eligiusza
RUSZA NOWA TRASA ZWIEDZANIA SKANSENU
 

Nowa trasa zwiedzania Sądeckiego Parku Etnograficznego, w ramach projektu „Rzecz z drugiej strony – nowa trasa zwiedzania w Sądeckim Parku Etnograficznym”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Wspieranie działań muzealnych”, rusza 1 grudnia, w godzinach otwarcia skansenu (9.00 – 15.00). Tego dnia trasa zostanie zaprezentowana „na żywo”.

Zwiedzający otrzymają plany skansenu z zaznaczoną trasą, po której będą mogli się poruszać, korzystając z materiałów dostępnych w zakładce trasy na stronie internetowej Muzeum: popularno-naukowe opisy i fotografie 120 eksponatów, 45 plików mp3 z audiodeskrypcją oraz filmowy katalog 17 eksponatów.

Trasa będzie dostępna także on-line na stronie: Sądecki Park Etnograficzny

1 grudnia będzie można zwiedzać skansen za darmo. Dla zainteresowanych – możliwe kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji i demonstracja wszystkich przygotowanych w zadaniu pomocy: o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 (z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa sanitarnego: grupy do 5 osób, zachowanie dystansu, zasłanianie nosa i ust).

Do końca roku w skansenie będzie obowiązywał bilet promocyjny w cenie 7 zł, cena biletu dla osób z niepełnosprawnościami – 1 zł.

Więcej o projekcie na stronie: „Rzecz z drugiej strony – nowa trasa zwiedzania w Sądeckim Parku Etnograficznym”.

Zadanie realizowane w programie „Wspieranie działań muzealnych”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wstecz