6 lipca 2022

Środa

Imieniny obchodzą: Agrypina, Chociebor, Dominik, Dominika, Goar, Gotard, Lucja, Łucja, Niegosław
Do końca roku zostało  179 dni.

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA FILMINEK

filminek-2
Kategoria
Seans filmowy
Termin
15 03 2022 00:00 - 23 05 2022 00:00
Miejsce
MCK SOKÓŁ - Małopolskie Centrum Kultury "Sokół", Jana Długosza, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, Nowy Sącz, województwo małopolskie, 33-300
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
FILMINEK zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z filmem i przygodą. Atrakcji moc już od marca!

 

„Gdzie jest słonko, kiedy śpi? Czy wilk zawsze bywa zły? Dokąd nocą tupta jeż – możesz wiedzieć, jeśli chcesz!” Dokładnie tak! Choć świat jest pełen tajemnic i zakamarków, to wystarczy tylko szerzej otworzyć oczy, mocniej wytężyć wzrok, a nawet odpowiednio wyregulować lornetkę i wszystko staje się jasne! A tych tajemnic i sekretów czających się w różnych zakamarkach jest przecież tak wiele. Na szczęście duet dzielnych detektywów (Hip Hip i Hurra) rozwiąże każdą zagadkę. Dla różowego hipopotama i jego fioletowej asystentki niemożliwe nie istnieje! Dlatego wielki spryt małej myszki (Gordon i Paddy) pozwala zaprowadzić porządek na leśnej polanie. W końcu czerpie doświadczenie od najlepszego komisarza w okolicy, któremu nawet najbardziej chytry lisek tak szybko się nie wywinie spod litery prawa.

Kto z Was zauważył, że w sklepach kupujemy głównie rzeczy gotowe? A widzieliście może magazyny z przyjaciółmi? No właśnie… Bo, żeby mieć przyjaciela, trzeba go najpierw oswoić i być za niego odpowiedzialnym. A, że to bardzo trudna sprawa, przekonała się na własnej skórze sympatyczna ryjówka (Pamiętnik Florki). Szybko zrozumiała, że samo karmienie rybki w akwarium to czasem jednak za mało.  Również Ella i Henry (Ella Bella Bingo), mimo że na co dzień są nieodłącznymi towarzyszami zabaw, napotkają wkrótce pierwszy kryzys prawdziwej przyjaźni. Czy wyjdą z niego zwycięsko?

Komu z Was marzą się podróże? Te małe i duże, bliższe i dalsze. Takie jak wzrokiem sięgnąć lub palcem śmiało krążąc nad mapą. Może być w planach także wielka wyprawa w kosmos (Agatka i Ufoludek). Są też eskapady pełne przygód i zwrotów akcji, gdzie szalone wyzwania nakręcają spiralę niezwykłych zdarzeń  (W 80 dni dookoła świata). Ale zawsze w tym wszystkim najmilszy jest powrót do domu. Nasz FILIMINEK bardzo lubi takie powroty z filmowych podróży. Z zadowoleniem chowa się pod kołderkę. I zasypiając nuci sobie piosenkę o słonku, które skryło się gdzieś za horyzontem. A czy Wy wiecie już, gdzie ono jest?

Niezmiennie do świata bajek wprowadzi dzieci animator kultury.  W wyborze filmów pomoże Państwu podział na dwie kategorie wiekowe oraz dodatkowy podział ze względu na czas trwania seansów: „Starszaki” (filmy pełnometrażowe, dłuższe projekcje)  i „Młodszaki” (zestawy animacji, krótsze projekcje)

Do zobaczenia na spotkaniu z wiosennym FILMINKIEM!

TERMINY SPOTKAŃ

MŁODSZAKI
16 marca, godz. 10:15 - zestaw bajek z serii HIP-HIP I HURRA  (40’)
11 kwietnia, godz. 10:15 - zestaw bajek z serii PAMIĘTNIK FLORKI  (44’)
16 maja, g. 10:15 - zestaw bajek PODRÓŻE (44’)

STARSZAKI
22 marca, godz. 10:15 - GORDON I PADDY (65’)
12 kwietnia, godz. 10:15 - ELLA BELLA BINGO (75’)
23 maja, g. 10:15 - W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA (82’)
 

BILETY
Małe grupki uczestników projektu będą łączone z innymi.
Koszt uczestnictwa w jednym seansie wynosi 11 zł/os.

Udział grup w Akademii Przedszkolaka FILMINEK prosimy zgłosić do dnia 10 marca 2022 roku. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub e-mailowa.
O uczestnictwie w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Liczba miejsc ograniczona.

INFORMACJA DLA KARNETOWYCH UCZESTNIKÓW
Serdecznie zapraszamy wychowawców do przygotowania wraz z przedszkolakami przestrzennych prac plastycznych pt. NAJBARDZIEJ ODLOTOWY POJAZD DO PODRÓŻOWANIA. Możliwość wykonania dowolną techniką plastyczną z dowolnych materiałów realizacyjnych (kartony, styropian, plastelina, bibuła i inne). Prace grupowe. Kładziemy szczególny nacisk na twórczy wkład dzieci. Termin złożenia prac upływa 22 kwietnia 2022. Do prac prosimy o dołączenie informacji: nazwa przedszkola, grupy, nazwisko opiekuna lub opiekunów. Tradycyjnie po seansach w maju odbędą się uroczyste wernisaże prac połączone z poczęstunkiem.

UWAGA!
Do seansów w marcu i kwietniu należy doliczyć dodatkowe 15 – 20 minut, które przeznaczone jest na wprowadzenie najmłodszych widzów w tematykę prezentowanych tytułów. Majowe spotkania są dłuższe o około 40 minut ze względu na wernisaż wystawy pt. NAJBARDZIEJ ODLOTOWY POJAZD DO PODRÓŻOWANIA, który odbędzie się po seansie filmowym.

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Biuro kina SOKÓŁ, tel. 18 448 26 50
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.