„TRZY STARSZE PANIE” NA SCENIE SOKÓŁ

trzy-starsze-panie
Kategoria
Spektakle teatralne
Termin
16 05 2022 18:00
Miejsce
MCK SOKÓŁ - Małopolskie Centrum Kultury "Sokół", Jana Długosza, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, Nowy Sącz, województwo małopolskie, 33-300
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Sceny SOKÓŁ, działającej już drugi sezon w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

16 maja o godz. 18.00, w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ zobaczymy tragikomedię pt. „TRZY STARSZE PANIE – A.B.C.”, autorstwa Stanleya Spencera, w reżyserii Teresy Ryś i wykonaniu aktorek Grupy teatralnej "NA ZAWOŁANIE" z Laskowej.

Zespół pod tą nazwą funkcjonuje od 7 lat, ale jego amatorska działalność liczy już lat 30. W swoim dorobku grupa ma repertuar religijny, patriotyczny, dziecięcy i biesiadny.

„Trzy starsze panie - A.B.C.” to przewrotna historia dwóch sióstr mieszkających u schyłku swojego życia w jednym domu, którym na pozór trudno z sobą wytrzymać, czego pełen humoru wyraz widzowie otrzymują już od początku spektaklu. Rozmowy bohaterek, dotyczące życia codziennego, przeplatają się z nostalgicznymi wspomnieniami z lat ich dzieciństwa. Co sprawiło, że siostry znalazły się w takim a nie innym punkcie swojego życia, co wpłynęło na ukształtowanie się u nich zupełnie odmiennych, a nawet konfrontacyjnych życiowych postaw? Tego dowiemy się ze spektaklu. Dodamy jedynie, że zapalnikiem, który powoduje ową konfrontację starszych pań i prowokuje do szczerej rozmowy, jest nocny odgłos sowy pójdźki.

Sztuka bawi i wzrusza, bo ukazuje, jak brak szczerej rozmowy, niedomówienia i półprawdy odciskają się piętnem na całe życie.

Bezpłatne wejściówki na spektakl dostępne w kasie MCK SOKÓŁ (Nowy Sącz, ul. Długosza 3, tel. 18 44 82 600 pn.-pt. 8:00-20:00, sob.-nd. 15:00-20:00). od dnia 2 maja.
Ilość miejsc ograniczona.

 
 

Terminy

  • 16 05 2022 18:00