6 lipca 2022

Środa

Imieniny obchodzą: Agrypina, Chociebor, Dominik, Dominika, Goar, Gotard, Lucja, Łucja, Niegosław
Do końca roku zostało  179 dni.

Art Beats: " Tutanchamon: oblicze bez maski"

art-beats-a
Kategoria
Seans filmowy
Termin
26 05 2022 18:30
Miejsce
Kino SOKÓŁ - Małopolskie Centrum Kultury "Sokół", Jana Długosza, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, Nowy Sącz, województwo małopolskie, 33-300
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
​Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Art Beats.

W najnowszym filmie z cyklu Art Beats – Wielka Sztuka w Kinie. "Tutanchamon: Oblicze bez maski" widzowie będą mogli z bliska obejrzeć 150 przedmiotów ze skarbca Tutanchamona i szczegółowo prześledzić proces tworzenia wyjątkowej wystawy poświęconej dziejom Złotego Króla.

​26 listopada 1922 roku, archeolog i egiptolog Howard Carter, dokonał niezwykłego odkrycia. Tego dnia po raz pierwszy otworzył grobowiec faraona Tutanchamona. Komora grobowa, wypełniona przeróżnymi przedmiotami, zachowana była w nienaruszonym stanie.

Tutanchamon: Oblicze bez maski odkrywa tę niezwykłą historię, zabierając nas w podróż do miejsc, w których wspomnienia dawnych egipskich bogów i władców są nadal żywe. Odwiedzimy Muzeum Egipskie w Kairze i przyjrzymy się z bliska przechowywanym na jego wystawach skarbom. Będziemy też towarzyszyć ekspertom w pracach konserwatorskich, podczas poszczególnych etapów przygotowywania wystawy. Wraz z drogocennymi skarbami Tutanchamona udamy się też do Los Angeles, Paryża i Londynu.

BILETY: w przedsprzedaży - 20 zł, w dniu seansu - 25 zł

Więcej informacji na stronie: https://mcksokol.pl/wydarzenie/tutanchamon-oblicze-bez-maski

 
 

Terminy

  • 26 05 2022 18:30