6 lipca 2022

Środa

Imieniny obchodzą: Agrypina, Chociebor, Dominik, Dominika, Goar, Gotard, Lucja, Łucja, Niegosław
Do końca roku zostało  179 dni.

„Jesteś” - Joanna Bejm śpiewa wiersze Haliny Poświatowskiej

Kategoria
Koncert
Termin
19 05 2022 18:00 - 21:30
Miejsce
Nowosądecka Mała Galeria - Mała Galeria, 35, Jagiellońska, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, Nowy Sącz, województwo małopolskie, 33-300
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powiat
Nowy Sącz
To wyjątkowe muzyczne wydarzenie już 19 maja 2022 roku o godzinie 18:00 w Nowosądeckiej Małej Galerii.

Koncert Joanny Bejm to podróż do świata poezji Haliny Poświatowskiej ubranej w autorskie kompozycje oscylujące wokół jazzu, folku i subtelnego popu. Utwory znalazły się na płycie „Jesteś”, wydanej w październiku 2019 r., która zbiera bardzo pozytywne recenzje, zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Piosenka „Mówię kocham” znalazła się także na kultowej kompilacji Marka Niedźwieckiego - Smooth Jazz Cafe 20.

„Od ponad 50 lat lubię czytać wiersze Haliny Poświatowskiej. Nie wiem, jak Ona je pisała, że się nie starzeją. Chyba nie jest łatwo je śpiewać... Kiedy dostałem od Joasi album „Jesteś”, przez chwilę miałem niepokój. A co będzie, jeśli mi się nie spodoba? Podoba mi się bardzo. Joasia i muzycy świetnie sobie poradzili. Tak, jakby te wiersze były tworzone na potrzeby tych właśnie piosenek. Brzmią klasycznie, ale także nowocześnie.

Joannie gratuluję, a Państwu – polecam.

Marek Niedźwiecki”

Projekt Joanny wyłamuje się spod pojęcia typowej poezji śpiewanej. Muzycznie usłyszymy tutaj wiele gatunków, od jazzu, world music, przez subtelny pop po folk. Na scenie Joannie towarzyszą znakomici muzycy, których niezwykła wrażliwość i umiejętności są gwarancją niebywałych przeżyć artystycznych.

Wystąpią:

Joanna Bejm – śpiew

Kamil Barański – fortepian

Michał Jurkiewicz – altówka

 
 

Terminy

  • 19 05 2022 18:00 - 21:30