plenuk

29 listopada 2022

Wtorek

Imieniny obchodzą: Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter
Do końca roku zostało  33 dni.

"Fraszki tańsze niż w Biedronce" - spotkanie autorskie z Robertem Drobyszem

promocja-fraszek-sbp
Kategoria
Spotkanie autorskie
Termin
23 09 2022 17:00
Miejsce
Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego, ul. Franciszkańska 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Robertem Drobyszem i promocję jego najnowszej książki pt. "Fraszki o Leninie i pianinie".

Wydarzenie odbędzie się 23 września (piątek) 2022 r. o godz. 17:00 w Sądeckiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11.

Obszerny tom „Fraszki o Leninie i pianinie” autorstwa Roberta Drobysza zawiera nie tylko ironiczno-sarkastyczne epigramaty, ale też prześmiewcze limeryki i wzbogacające go fotografie, nawiązujące twórczo do popularnych w Internecie memów. Ich odbiór wywołuje salwy rechotu u czytelnika, ale też zmusza do refleksji.

Spotkanie poprowadzi Jadwiga Marzec.

 

 

Robert Drobysz

Poeta, satyryk, dziennikarz, fotograf, animator kultury lokalnej. Od urodzenia mieszka w Nowym Sączu. Pilot wycieczek i przewodnik terenowy. Działacz opozycji antykomunistycznej w PRL. Zrealizował kilka indywidualnych wystaw fotograficznych, brał udział w licznych prezentacjach zbiorowych.

Przed upadkiem PRL artykuły zamieszczał w prasie drugiego obiegu wydawniczego. Po 04.06.1989 r. publikował w „Gazecie Chłopskiej”, „Gazecie Krakowskiej”, „Kurierze Starosądeckim”, następnie w portalu internetowym oraz miesięczniku „Sądeczanin”.

Debiut literacki w 1993 r. na łamach „Informatora PNRWI”. Utwory literackie drukował m.in. w „Akancie”, „Bezkresie”, „Toposie”, „Twoim Dobrym Humorze”, „Super Expressie”, „Szpilażu” oraz w licznych antologiach i almanachach. Opublikował trzy tomy wierszy: „Niemi szamani” (1996), „Haiku na patyku” (1998), „Odmienianie snów” (2001), zbiór opowiadań satyrycznych pt. „Absurdariusz polski” (2005) i farsę pt. „Wybuchowa dziewczyna” (2021). Członek Sądeckiego Klubu Literackiego i Polskiego Stowarzyszenia Haiku.

 
 

Terminy

  • 23 09 2022 17:00