plenuk

29 listopada 2022

Wtorek

Imieniny obchodzą: Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter
Do końca roku zostało  33 dni.

Finisaż wystawy "Różnorodność barw" Ewy i Włodzimierza Dominiaków

wystawa-dominiakow-plakat
Kategoria
Wystawy
Termin
28 09 2022 17:00
Miejsce
Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego w Nowym Sączu
Spotkanie z autorami wystawy tkanin i miniatur tkackich, wykładowcami Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu.
Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na finisaż wystawy tkanin i miniatur tkackich Ewy i Włodzimierza Dominiaków, który odbędzie się 28 września 2022 r. o godz. 17.00 w zabytkowych bibliotecznych piwnicach przy ul. Franciszkańskiej 11.
Wystawę "Różnorodność barw" oglądać można w dniach 5 – 28 września 2022 roku (w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej).
Szczegóły na stronie biblioteki www.sbp.nowysacz.pl
Wstęp wolny.
 
----------------------
 
Ewa Dominiak – urodziła się w Katowicach. Pierwsze doświadczenia związane z tkaniną artystyczną zdobywała w PLSP w Bielsku – Białej. Ukończyła ASP w Łodzi w 1982 roku na wydziale tkaniny w pracowni Antoniego Starczewskiego. W 1982 roku rozpoczęła pracę w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu i do dziś prowadzi pracownię tkactwa artystycznego. We własnej pracy twórczej zajmuje się głównie tkaniną unikatową, realizując ją w wielu technikach i materiałach. Po wielu poszukiwaniach powraca do tradycyjnej techniki nicielnicowej. Wykorzystuje najprostszy płócienny splot do komponowania różnobarwnych układów ze specjalnie przygotowanych i barwionych nitek osnowy i wątku. Duże znaczenie ma także dla niej miniatura tkacka – najczęściej jest to haft na papierze welurowym.
 
Włodzimierz Dominiak – urodzony w Łodzi. Ukończył ASP w Łodzi w 1982 roku na wydziale tkaniny w pracowni Antoniego Starczewskiego. W tym samym roku rozpoczął pracę w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu i do dziś prowadzi pracownię tkactwa artystycznego. Jego własna praca twórcza i praca zawodowa są bardzo ściśle ze sobą związane. Obecnie po latach poszukiwań wraca do tradycyjnej techniki żakardowej. Wykorzystuje krosno i możliwości tej techniki do tworzenia splotowych struktur tkackich w różnobarwnych układach.
 
 

Terminy

  • 28 09 2022 17:00