plenuk

29 listopada 2022

Wtorek

Imieniny obchodzą: Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter
Do końca roku zostało  33 dni.

Marcja Olbrycht "Światłocienie"

Kategoria
Wystawy
Termin
15 09 2022 18:00 - 02 10 2022 18:00
Miejsce
Nowosądecka Mała Galeria - Mała Galeria, 35, Jagiellońska, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, Nowy Sącz, województwo małopolskie, 33-300
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powiat
Nowy Sącz
Projekt st.art skierowany jest do młodych artystów chcących zadebiutować w Nowosądeckiej Małej Galerii.
Marcja Olbrycht
Urodzona w 2001 r. w Nowym Sączu. Obecnie studentka IV roku na kierunku grafika w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Zajmuje się zarówno drukiem cyfrowym, jak i rysunkiem, malarstwem, fotografią, projektowaniem. W dorobku ma również prace z grafiki warsztatowej oraz grafiki 3D. W 2021 r. zdobyła II miejsce w konkursie Art & Science – Sztuka Powstania Życia, a wyróżniona praca pt. „Nieskończoność” znalazła się w kolekcji Nencki Art Collection w Warszawie. Autorka brała udział w zbiorowej wystawie w BWA w Rzeszowie, a wystawa w Małej Galerii w Nowym Sączu to pierwsza indywidualna ekspozycja jej prac.
 
Na wystawę składają się grafiki cyfrowe, wydrukowane na papierze. W większości zostały one utworzone w odcieniach szarości, skupiając się na kontrastach między kolorami oraz relacjach między światłem i cieniem; wiele z kompozycji jest wygenerowanych komputerowo (tzw. grafika wektorowa), gdzieniegdzie połączonych z fotografią. Można tu znaleźć oniryczne oraz tajemnicze formy.
 
Projekt st.art skierowany jest do młodych artystów chcących zadebiutować w Nowosądeckiej Małej Galerii. Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy studentów i absolwentów wyższych szkół artystycznych. St.art ma na celu pomoc młodym ludziom w zdobyciu dodatkowych punktów na uczelni, wzbogaceniu ich portfolio oraz pokazaniu swoich umiejętności większej grupie odbiorców z Nowego Sącza, a nawet całej Polski poprzez media społecznościowe i stronę internetową Małej Galerii.