plenuk

28 listopada 2022

Poniedziałek

Imieniny obchodzą: Gościrad, Grzegorz, Jakub, Lesław, Lesława, Rufin, Zdzisław
Do końca roku zostało  34 dni.

Spotkanie z Marcinem Gienieczką - podróżnikiem, sportowcem, autorem książek

marcin-gienieczko-plakat-1
Kategoria
Spotkanie autorskie
Termin
20 10 2022 17:00
Miejsce
Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego, ul. Franciszkańska 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sądecka Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie z Marcinem Gienieczką, który będzie promował swoją najnowszą książkę.

Wydarzenie odbędzie się 20 października 2022 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Franciszkańskiej 11.

Jak pisze autor „Zatańczyć z Amazonką, czyli jak zrealizowałem wielki triathlon przez Amerykę Południową” to książka „o ekstremalnych przeżyciach przy organizacji ambitnej wyprawy, o wielkim triathlonie i pierwszym w historii przepłynięciu Amazonki w canoe na dystansie 5980 kilometrów. Ale jest to także gorzka opowieść o zmaganiach ze środowiskiem podróżniczym […]”, które chciało mnie upodlić i zniszczyć. Jak to się stało, że Polski Komitet Olimpijski, najpoważniejsza organizacja sportowa w Polsce, stanęła w mojej obronie? Co tak naprawdę wydarzyło się po moim powrocie do Polski? Zatańczyć z Amazonką to zapis mojej niezwykłej walki o prawdę i sportowy sukces.”

 

 

Marcin Gienieczko

– podróżnik ekstremalny, sportowiec. Ojciec dwóch synów, Leona i Igora. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Prowadzi wykłady z motywacji sportowej i biznesowej. Za przepłynięcie Amazonki na dystansie 5573 km w canoe otrzymał tytuł Guinness World Records, a jego łódka znalazła się jako dożywotni eksponat w oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Tczewie. Jak sam stwierdza, jego jednym z większych sukcesów było podwójne, sportowe, solowe przejście Gór Mackenzie w płn. Kanadzie na dystansie 960 km. Za to osiągnięcie otrzymał list gratulacyjny od prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Kraśnickiego.  Autor książek: "Pokonać siebie", "Kierunek północ" oraz "„Zatańczyć z Amazonką, czyli jak zrealizowałem wielki triathlon przez Amerykę Południową”. 

 
 

Terminy

  • 20 10 2022 17:00