plenuk

28 listopada 2022

Poniedziałek

Imieniny obchodzą: Gościrad, Grzegorz, Jakub, Lesław, Lesława, Rufin, Zdzisław
Do końca roku zostało  34 dni.

Michał Poręba / teatr plastyczny APRAPLA / spektakl "Rysunek 22"

poreba-plakat-a3
Kategoria
Spektakle teatralne
Termin
13 10 2022 19:00 - 21:00
Miejsce
Nowosądecka Mała Galeria - Mała Galeria, 35, Jagiellońska, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, Nowy Sącz, województwo małopolskie, 33-300
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powiat
Nowy Sącz
  Teatr Plastyczny Michała Poręby „APRAPLA”

  Teatr Plastyczny Michała Poręby „APRAPLA” działa od 1997 roku. Podejmuje działania integrujące muzykę plastykę i ruch w formę teatru ulicznego i performance. APRAPLA uczestniczy w krajowych i międzynarodowych imprezach teatralnych i plastycznych m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Działań Plastycznych i Teatralnych „ZDARZENIA” – TCZEW EUROPA 2002, w Festiwalu Komedii „TALIA” TARNÓW 2000, 2001,  TYGIEL KULTURY- Zielona Góra, Tarnów, Ciężkowice- 2008, 2009.

    Teatr został uhonorowany I nagrodą  za projekty zrealizowane  podczas V EUROPEJSKIEGO KONGRESU InSEA ( Międzynarodowe Stowarzyszenie Wychowania przez Sztukę)  VADEMECUM „ PÓJDŹ ZA MNĄ” – POZNAŃ 2000 oraz wyróżnieniem specjalnym za performans „VITAE” w konkursie plastycznym TARNOWSKIE KLIMATY.

Michał Poręba urodził się w 1964 roku w Tarnowie. Malarstwo studiował w WSP w Krakowie w pracowni prof. Ireny Popiołek i prof. Aleksandra Pieńka. Uprawia rysunek, malarstwo, rzeźbę zajmuje się też działaniami parateatralnymi i performance.
Nauczyciel z kilkunastoletnim doświadczeniem, działał na różnych szczeblach edukacji w różnych jej formach . Pracował zarówno w szkole podstawowej jak i gimnazjum oraz szkole średniej. Był wykładowcą Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Wraz z Elżbietą i Witoldem Pazera prowadził pracownię plastyczną w Tarnowskim Centrum Kultury. Tam też organizował plenery, seminaria, wykłady i warsztaty we współpracy z InSEA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Wychowania przez Sztukę) Polski Komitet w Łodzi i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie np. Sztuka w procesie edukacji. Stworzył w TCK autorski teatr plastyczny APRAPLA, który swoje realizacje prezentował na różnych festiwalach np. na Festiwalu Działań Plastycznych i Teatralnych w Tczewie oraz Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie. Pracował w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie gdzie nauczał malarstwa i rysunku. Jest wykładowcą na podyplomowym kursie z zakresu „Sztuka” organizowanym przez MCDN. Wielokrotnie był komisarzem wystaw sztuki. Do 2015 roku pełnił funkcję wiceprezesa w Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Tarnowski.
Jest autorem pomników Jana Szczepanika polskiego Edisona oraz Andrzeja Małkowskiego twórcę skautingu w Polsce oraz hetmana Jana Tarnowskiego, usytuowanych w centrum Tarnowa. Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

 

 
 

Terminy

  • 13 10 2022 19:00 - 21:00