30 maja 2023

Wtorek

Imieniny obchodzą: Andonik, Feliks, Ferdynand, Joanna, Sulimir
Do końca roku zostało  216 dni.

„Wyspiański, Kundera, Borges – wiedza w pigułce” - spotkanie z cyklu "Przygotuj się do matury!"

przygotuj-sie-do-matury-plakat-2
Kategoria
Spotkanie autorskie
Termin
12 04 2023 17:00
Miejsce
Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego w Nowym Sączu - Biblioteka Miejska, 11, Franciszkańska, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, Nowy Sącz, województwo małopolskie, 33-300
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powiat
Nowy Sącz
Spotkanie z cyklu "Przygotuj się do matury!"

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w kolejnym (ostatnim już w tym roku szkolnym) spotkaniu z cyklu „Przygotuj się do matury!”.
Poświęcone ono będzie twórczości trzech pisarzy: S. Wyspiańskiego, M. Kundery i J. L. Borgesa. Odbędzie się 12 kwietnia 2023 r. o godz. 17.00 w czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Franciszkańskiej 11 i tradycyjnie poprowadzi je Małgorzata Witek z Grzegorzem Rapcią.

Zachęcamy, szczególnie młodych ludzi przygotowujących się do egzaminu dojrzałości, do udziału w spotkaniu. Cykl „Przygotuj się do matury!” to rozmowy na tematy, które odnoszą się do konkretnych tekstów maturalnych. Pomagają połączyć lektury z tłem epoki literackiej, mają za zadanie przypomnieć postaci bohaterów i motywy, zwracają też uwagę na istotne fragmenty i nakreślają literackie odniesienia.

Czytanie lektur nie powinno się ograniczać tylko do szkolnych czasów i być kojarzone z maturą lub innymi egzaminami. Dlatego też zapraszamy wszystkich miłośników książek do wysłuchania ciekawych dyskusji na tematy zaczerpnięte z poezji lub powieści, po które niewątpliwie warto sięgnąć.

Każde spotkanie dotyczy innego tematu, nie trzeba brać udziału we wszystkich. Wstęp na spotkania jest bezpłatny, za okazaniem bibliotecznej karty czytelnika. Można ją założyć przed spotkaniem w wypożyczalni głównej (parter, ul. Franciszkańska 11).

 
 

Terminy

  • 12 04 2023 17:00