29 maja 2023

Poniedziałek

Imieniny obchodzą: Bogusława, Maksymilian, Maria Magdalena, Teodor, Teodozja
Do końca roku zostało  217 dni.

Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Echa Poetica”

Kategoria
Konkursy
Termin
30 05 2023 10:00
Miejsce
Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powiat
Nowy Sącz

Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie „Fabryka marzeń” zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w 39. edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Echa Poetica”. Zadanie konkursowe polega na autorskiej interpretacji dwóch utworów wybranego autora o dowolnej tematyce. Dotyczy to zarówno utworów poetyckich jak i tych pisanych prozą.

Konkurs „Echa poetica” wymaga od uczestników umiejętności i zdolności recytatorskich. Jurorzy w swojej ocenie będą brać pod uwagę właściwy dobór repertuaru, interpretację wybranych utworów, kulturę słowa, a także ogólny wyraz artystyczny. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.

REGULAMIN 2023
KARTA ZGŁOSZENIA

Konkurs „Echa Poetica” podzielony jest na dwa etapy: eliminacje rejonowe oraz zmagania finałowe. Przesłuchania rejonowe odbędą się we wtorek 16 maja 2023 w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, ul. Rynek 14. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do wtorku 9 maja 2023.

Młodzi recytatorzy, którzy uzyskają najwyższe noty u jurorów, zostaną zaproszeni do finału wydarzenia, który odbędzie się we wtorek 30 maja o godz. 10.00 w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Zapraszamy do udziału!

 
 

Terminy

  • 16 05 2023 10:00
  • 30 05 2023 10:00