Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie ze znanym podróżnikiem, autorem reportaży z podróży i książek podróżniczych.
Spotkanie z Arkadym Radosławem Fiedlerem odbędzie się 5 czerwca br. (czwartek) o godz. 13:00 na scenie w Parku im. I. Styczyńskiej (obok ruin zamku). W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w Bibliotece Głównej (ul. Franciszkańska 11).
Wydarzenie tłumaczone będzie na Polski Język Migowy przez Magdalenę Sipowicz. Odbędzie się ono w ramach głównych obchodów 6. edycji literackiego święta w mieście.
Wstęp wolny.
Rozmowę z podróżnikiem poprowadzi Krzysztof Witowski. Podczas spotkania będzie można zakupić książki i zdobyć pamiątkowy wpis pisarza. Przy scenie w dniach 4-5 czerwca 2025 r. dostępne będą stoiska z książkami szeroko pojętej literatury non-ficton – organizatorzy zapraszają do skorzystania z bogatej oferty wydawniczej.
Spotkanie z Arkadym Radosławem Fiedlerem odbywa się w ramach 6. edycji Sądeckich Dni Literatury – zadania dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
------
ARKADY RADOSŁAW FIEDLER – (wł. Arkady Elpidio Fiedler) ur. 1945 r. w Londynie. Z zamiłowania podróżnik i znawca egzotycznych kultur (liczne wyprawy do Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, w tym sześciokrotny towarzysz podróży swego ojca, Arkadego Fiedlera). W 1974 r. założył, wspólnie z bratem Markiem i jego żoną Krystyną, Muzeum-Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera wraz z Ogrodem Kultur i Tolerancji w Puszczykowie pod Poznaniem. Prezes Fundacji im. Arkadego Fiedlera. Współautor wydawnictw National Geographic: Między niebem a piekłem, Wyprawy na koniec świata i Świat na talerzu. W 1975 r. napisał książkę – wprowadzenie do muzeum zatytułowaną Barwny świat Arkadego Fiedlera osnutą na wybranych wydarzeniach z życia swojego ojca -podróżnika. Jest również autorem wielu reportaży z podróży, publikowanych na łamach prasy oraz następujących książek: Wabiła nas Afryka Zachodnia, Najpiękniejszy ogród świata, Majowie. Reaktywacja, Chwała Andów, Dolina stuletnich młodzieńców oraz Sumienie Amazonii.