„Symulator” BIAŁOSTOCKIEGO TEATRU LALEK

2023-11-22-teatr-polska-plakat-symulator-kalendarz
Kategoria
Spektakle teatralne
Date
22 11 2023 11:00 - 12:15
Miejsce
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - Małopolskie Centrum Kultury "Sokół", Jana Długosza, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, Nowy Sącz, województwo małopolskie, 33-304
Powiat
Nowy Sącz
W środę, 22 listopada o godzinie 11:00, do Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ na spektakl pt. SYMULATOR

22 LISTOPADA 2023, GODZ. 9:00, 12:30 | WARSZTATY
„TEATR JAKO WEHIKUŁ – ZAGADNIENIE PRZEMOCY W RELACJACH SPOŁECZNYCH”
Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z teorią zwaną "Porozumieniem bez przemocy" Marshalla Rosenberga – z wykorzystaniem tekstu sztuki "Symulator" Białostockiego Teatru Lalek.

Na warsztat złoży się część teoretyczna i praktyczna. Używając metod heurystycznych uczestnicy przyjrzą się i poddadzą analizie zarówno tekst jak i rozwiązania inscenizacyjne "Symulatora". Spotkania warsztatowe oparte będą o dyskusję, wykład, pokaz wideo, prezentację multimedialną i ćwiczenia (indywidualne i grupowe).

Rezerwacje pod nr tel.: 18 448 26 30 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

22 LISTOPADA 2023, GODZ. 11:00 | SPEKTAKL
„SYMULATOR“
„Symulator“ to gra, która oferuje doświadczenie prawdziwego życia w wirtualnym świecie. Co takie doświadczenie może nam dać i co odebrać? Czy jest to zwykła gra i zabawa? Kiedy przestaje być już zabawą?

„Symulator“ powstał na podstawie wywiadów z uczniami szkół średnich w dwóch czeskich miastach: w Pilźnie i Plasach. Reżyser Tomsa Legierski oraz dramaturżka Petra Kosova przeprowadzili serię dyskusji z uczniami w wieku od dwunastu do szesnastu lat o tym, czego doświadczają, kiedy czują się zdradzeni, co odbierają jako niesprawiedliwość, co ich boli i co postrzegają jako przeszkody w komunikacji z dorosłymi. Spotkali się także z nauczycielami, psychologami szkolnymi i rodzicami. I wreszcie, wspólnie z polskimi aktorami, ożywili własne wspomnienia i doświadczenia oraz szukali sposobów na zrozumienie nastolatków - zarówno polskich, jak i czeskich. Dorastanie jest procesem skomplikowanym, zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców.

Spektakl powstał w ramach międzynarodowego projektu ConnectUp, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kreatywna Europa.

OBSADA
Łucja Grzeszczyk, Agata Stasiulewicz, Krzysztof Bitdorf, Michał Jarmoszuk, Maciej Zalewski

INNI REALIZATORZY
Autorzy: Tomsa Legierski, Petra Kosová
Reżyseria: Tomsa Legierski
Dramaturgia: Petra Kosová
Scenografia: Karel Czech
Muzyka: Daniel Čámský
Animacje: Martin Máj
Konsultacje literackie: Marta Guśniowska

Czas trwania: 75 minut