"Historia z Piekła rodem. Część 3"

ewa-andrzejewska-plakat-sbp-00
Kategoria
Spotkanie autorskie
Date
07 12 2023 17:00
Miejsce
Sądecka Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 11
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Ewą Andrzejewską, która będzie promować 3 tom wspomnień poświęconych sądeckiej dzielnicy Piekło.

Na kartach papieru utrwala miasto już nieistniejące, ale wciąż tkwiące w pamięci mieszkańców. Zwłaszcza starszego pokolenia. Ratuje od zapomnienia wspomnienia mówione z sądeckiej dzielnicy Piekło. Pomysłodawczyni i realizatorka projektu „Historia z Piekła rodem” zaktywizowała lokalną społeczność i zapisała historię mówioną miejsca, które, podobnie jak warszawska dzielnica Praga, miało swoją odrębność i może stać się atrakcją turystyczną Nowego Sącza. Poprzednie edycje projektu cieszyły się ogromną popularnością, więc autorka uznała, że warto go kontynuować.

Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia br. (czwartek) o godz. 17:00 w budynku głównym Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11.

Moderator spotkania: Edyta Danielska

 

 

Zapisuję po dwie, trzy wersje tego samego wydarzenia, które opowiada ta sama osoba. I niczemu się nie dziwię. Wracajmy do swojej przeszłości, chociaż nigdy nie powrócimy do niej naprawdę. Skończyliśmy dziennik dzielnicy Piekło. Zapisaliśmy opowieści i wspomnienia.

/Ewa Andrzejewska, Historia z Piekła rodem. Część 3/

 

 

 

Ewa Adrzejewska

Urodzona w Gdańsku; emerytowana architekt, pasjonatka historii. W grodzie nad Dunajcem mieszka od 1976 roku. Działaczka pierwszej Solidarności, represjonowana w stanie wojennym.

Znalazła się w gronie osób zgłoszonych do szóstej edycji konkursu o nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii ”Sądecki autor”.

Autorka książek: „Obok inny czas. O mieście i Jakubie” (2010), „Historia z Piekła rodem” (2017), „Maryan. Powrót” (2017), „Historia z Piekła rodem. Część 2.” (2019), „Historia z Piekła rodem. Część 3.” (2023). Współautorka książki: „Pokój Maryana. Maryan w Nowym Sączu i w Nowym Jorku” (2017).

 

 

 
 

Terminy

  • 07 12 2023 17:00