1 kwietnia 2023

Sobota

Imieniny obchodzą: Chryzant, Grażyna, Hugo, Hugon, Katarzyna, Teodora, Tolisław, Zbigniew, Zbyszko
Do końca roku zostało  275 dni.

"Nic dwa razy się nie zdarza": Michał Rusinek o Wisławie Szymborskiej

michal-rusinek-spotkanie-sbp-00
Kategoria
Spotkanie autorskie
Termin
20 03 2023 17:00
Miejsce
Sala Reprezentacyjna w nowosądeckim Ratuszu, Rynek 1
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej, a także 100. rocznicy urodzin noblistki SBP zaprasza na spotkanie z Michałem Rusinkiem.

Nikt tak pięknie nie pisał o miłości, przemijaniu, czasie, relacjach międzyludzkich i śmierci tak jak Wisława Szymborska. W 1996 roku otrzymała literacką Nagrodę Nobla „za poezję, która z ironiczną precyzją pozwala historycznemu i biologicznemu kontekstowi ukazać się we fragmentach ludzkiej rzeczywistości” – jak czytamy w uzasadnieniu Komitetu Noblowskiego.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023. W ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej, a także 100. rocznicy urodzin noblistki Sądecka Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie wyjątkową osobę – MICHAŁA RUSINKA –  językoznawcę, czujnego obserwatora i komentatora zmieniającego się języka życia codziennego, autora książek dla dzieci i dorosłych.

Michał Rusinek przez wiele lat był sekretarzem Wisławy Szymborskiej a obecnie jest prezesem Fundacji Imienia wielkiej Noblistki.

21 marca obchodzimy także Światowy Dzień Poezji. Niech to spotkanie również wpisze się w obchody tego poetyckiego święta, promującego czytanie, pisanie, publikowanie i nauczanie poezji na całym świecie.

Spotkanie z Michałem Rusinkiem odbędzie się 20 marca 2023 r. o godz. 17:00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu.

Obowiązują bezpłatne bilety wstępu, które można odebrać za okazaniem bibliotecznej karty w wypożyczalni przy ul. Franciszkańskiej 11.
Szczegółowe informacje i rezerwacja miejsc: 18 443-87-52 wewn. 29, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Michał Rusinek

Urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Profesor na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. Jest członkiem Rady Języka Polskiego PAN.

 
 

Terminy

  • 20 03 2023 17:00