29 listopada 2023

Środa

Imieniny obchodzą: Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter
Do końca roku zostało  33 dni.

Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim

Alek-Rogoziński---PLAKAT-POPRAW-00
Kategoria
Spotkanie autorskie
Date
21 11 2023 17:00
Miejsce
Sądecka Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 11 - 1, Rynek, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, Nowy Sącz, województwo małopolskie, 33-300
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powiat
Nowy Sącz
Spotkanie autorskie z mistrzem komedii kryminalnej.

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim – dziennikarzem, redaktorem i pisarzem, które odbędzie się 21 listopada br. (wtorek) o godz. 17:00 w Budynku Głównym Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książek i zdobycia autografu twórcy powieści kryminalnych i obyczajowych, który w swych powieściach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.

Spotkanie z autorem komedii kryminalnych odbędzie się w ramach IV Sądeckich Dni Literatury – zadania dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

---------------------------------------------

Alek Rogoziński – z zawodu dziennikarz, z pasji twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem zasiadał za mikrofonem m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse, gdzie piastował funkcję sekretarza redakcji magazynu „Party”.

Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Kolejną 1-szą pozycję zdobył w 2022 roku w kategorii literatura obyczajowa dzięki powieści „Przeklęta szkatułka”.

Dwie jego powieści, „Jak Cie zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać.

Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony 1-szą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”, a dwa lata później za komedię kryminalną „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”.

Jesienią 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. Bilety na kilkanaście pierwszych spektakli wyprzedały się w ciągu kilku godzin. Niestety, pandemia Covid-19 spowodowała, że kolejne spektakle zostały odwołane.

W 2021 roku jego książka „Miasteczko morderców” została nominowana do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

W lutym 2022 roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści „Skradziony klejnot” (pierwszego tomu sagi „Gorset i szpada”).

W październiku 2022 roku w czasie gali wręczenia nagród „Złoty Pocisk”, odbywającej się w ramach 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, został wyróżniony za swoją twórczość nagrodą specjalną.

Najbardziej znane książki pisarza:
1. „Teściowe muszą zniknąć” (W.A.B.)
2. „Jak Cię zabić, kochanie?” (Filia)
3. „Kto zabił Kopciuszka?” (Filia)
4. „Dom tajemnic” (Edipresse Książki/Purple Book)
5. „Babka z zakalcem” (Skarpa Warszawska)
6. „Miłość Ci nic nie wybaczy” (Edipresse Książki/Purple Book)
7. „Do trzech razy śmierć” (Filia)
8. „Zbrodnia w wielkim mieście” (Filia)
9. „Miasteczko morderców” (Skarpa Warszawska)
10. „Śmierć w blasku fleszy” (Edipresse Książki/Purple Book).

 
 

Terminy

  • 21 11 2023 17:00