29 listopada 2023

Środa

Imieniny obchodzą: Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter
Do końca roku zostało  33 dni.

"Polański, Horowitz. Hometown"

polanski-horowitz-plakat-sbp-0000
Kategoria
Seans filmowy
Date
28 11 2023 10:00
Miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Al. Wolności 23
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ludomir Handzel Prezydent Miasta Nowego Sącza, SBP, MOK i Sądecki Sztetl zapraszają na pokaz filmu i spotkanie z jego reżyserami.

Film „Polański, Horowitz. Hometown” w reżyserii Anny Kokoszki-Romer oraz Mateusza Kudły.

Po kilkudziesięciu latach wreszcie udało im się spotkać w rodzinnym mieście. Dwaj artyści, fotografik Ryszard Horowitz i reżyser Roman Polański, wędrują po Krakowie śladami swoich wojennych doświadczeń. Przemierzają uliczki Kazimierza i dawnego getta, zaglądają do mieszkań, w których spędzili chłopięce lata, wspominają tych, których już nie ma – ale także tych, dzięki którym przeżyli Zagładę. Film jest barwną opowieścią o dzieciństwie, przyjaźni, wspólnym żydowskim losie i przede wszystkim o miejscu, które (mimo upływu czasu i wielu zmian) nadal pozostaje domem.

 

Spotkanie z reżyserami filmu oraz pokaz filmu odbędą się 28 listopada  br. (wtorek) o godz. 10:00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy Al. Wolności 23.

Wydarzenie jest bezpłatne. Aby zarezerwować miejsce prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 18 443-87-52, wew. 29.

Organizatorami wydarzenia są: Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, Sądecki Sztetl.

 

 

 

___________

MATEUSZ KUDŁA

Autor filmów dokumentalnych i reporter telewizyjny. Z telewizją TVN związany od 2010 roku. Za osiągnięcia dziennikarskie został nagrodzony w 2016 r. przez krakowski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, a w 2017 r. nominowany do nagrody im. Bolesława Prusa. Za film dokumentalny „Ludzie z Klisz” nagrodzonym.in. Złotym Delfinem na Festiwalu Telewizyjnym w Cannes i Gold Plaque na Festiwalu Telewizyjnym w Chicago, a za film „Depozytariusz” nagrodzony za montaż na festiwalu w Southampton i dwukrotnie wyróżniony na Best Shorts.

 

___________

ANNA KOKOSZKA-ROMER

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie napisała pracę magisterską pt. „Czarny i biały mit ikony popkultury” w której skoncentrowała się na prezentacji wizerunku Romana Polańskiego przez media. Związana z mediami od 2008 roku. Autorka artykułów w prasie i Internecie. Od pięciu lat pracuje w stacji telewizyjnej, obecnie związana jest z głównym wydaniem programu informacyjnego. Doświadczenie zdobywała także w agencji kreatywnej i przy organizacji imprez masowych.

 

 
 

Terminy

  • 28 11 2023 10:00