19 lipca 2024

Piątek

Imieniny obchodzą: Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin, Wincenty, Wodzisław
Do końca roku zostało  166 dni.

Poetycki Autobus

autobus-poetycki-2024-plakat-00
Kategoria
Rekreacja
Date
23 03 2024 10:00
Miejsce
Przystanek MPK w Rynku, Nowy Sącz - Nowy Sącz
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Niecodzienna akcja promująca poezję w autobusie kursującym po ulicach Miasta Nowego Sącza.

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. J. Szujskiego Marek Rylewicz oraz członkowie Sądeckiego Klubu Literackiego, działającego przy bibliotece zapraszają do czynnego udziału w akcji promującej poezję w autobusie kursującym po ulicach Miasta Nowego Sącza.

W sobotę 23 marca br. w godzinach od 10:00 do 14:00 poetycki autobus będzie kursował na trasie autobusowej linii 7. Startujemy o godz. 10:00 z przystanku MPK w Rynku. Akcja odbędzie się ramach nowosądeckich obchodów Światowego Dnia Poezji.

W podanych godzinach będzie można skorzystać nie tylko z oferty przemieszczenia się ale przede wszystkim wysłuchania spektaklu poetyckiego w wykonaniu członków Sądeckiego Klubu Literackiego. Każdy pasażer będzie mógł dołączyć do akcji, recytując przygotowany przez siebie wiersz. Dodatkowo uczestnik wydarzenia otrzyma pamiątkowy bilet. To niezwykła okazja, by wziąć udział w niecodziennym poetycko-muzycznym happeningu.

To już kolejna tego typu akcja, której pomysłodawcami są członkowie Sądeckiego Klubu Literackiego. Dotychczas sądeczanie chętnie włączali się w obchody, nierzadko jeżdżąc poetyckim autobusem kilka godzin, by móc posłuchać recytowanych i śpiewanych utworów poetyckich.

 
 

Terminy

  • 23 03 2024 10:00