22 maja 2024

Środa

Imieniny obchodzą: Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława, Rita, Wiesław, Wiesława, Wisława
Do końca roku zostało  224 dni.

Spotkanie autorskie z Jędrzejem Pasierskim

pasierski-plakat-a3-2
Kategoria
Spotkanie autorskie
Date
23 04 2024 17:00
Miejsce
Sądecka Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 11
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spotkanie z autorem thrillerów i kryminałów połączone z promocją najnowszej książki "Źródło".

Prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wraz z Dyrektorem Sądeckiej Biblioteki Publicznej Markiem Rylewiczem zapraszają na spotkanie autorskie z Jędrzejem Pasierskim, prawnikiem, pisarzem, autorem bestsellerowej serii książek z komisarz Niną Warwiłow.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia br. (wt.) o godzinie 17.00 w budynku głównym biblioteki przy ulicy Franciszkańskiej 11.

Spotkanie, które odbędzie się w ramach XXIII edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” będzie połączone z promocją najnowszej książki autora „Źródło”, której akcja rozgrywa się w Beskidzie Sądeckim. To doskonała okazja do nabycia książki wraz z autografem autora.

Wstęp wolny.

-----------------------------

Jędrzej Pasierski (ur. 1984) – prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową oraz współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Autor thrillera W imię natury oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow m.in. Dom bez klamek, Roztopy, Czerwony świt czy Źródło. Laureat drugiego wyróżnienia w konkursie Czarny Kapelusz organizowanym przez Poznański Festiwal Kryminału „Granda” za kreację postaci komisarz Niny Warwiłow. Za książkę Roztopy został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną 2019 roku, za Czerwony świt otrzymał nominację do Nagrody Złotego Pocisku, a za Kłamczucha – wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. Twórca superprodukcji audio Wodnik z Andrzejem Chyrą i Agnieszką Żulewską w rolach głównych oraz thrillera psychologicznego o tym samym tytule.

 
 

Terminy

  • 23 04 2024 17:00