19 czerwca 2024

Środa

Imieniny obchodzą: Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało  196 dni.

Opowieści o Australii

maria-baran-podroze-na-emerturze-sbp-11
Kategoria
Spotkanie autorskie
Date
22 05 2024 17:00
Miejsce
Sądecka Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 11 - Nowy Sącz
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spotkanie z Marią Baran, która opowie o swojej podróży do Australii w ramach cyklu spotkań "Podróże na emeryturze".

Australia to jeden z najwspanialszych krajów świata – jedyne państwo, które obejmuje cały kontynent. Australia jest rajem dla wszystkich miłośników fauny i flory – jej obszary zamieszkuje wiele gatunków endemicznych, a ich różnorodność gatunkowa jest wprost porażająca. Otchłań pomarańczowych pustyń kontrastuje z bogactwem lasów deszczowych i raf koralowych. Znajdziemy tam prawdziwe cuda natury:  najpiękniejsze plaże, majestatyczne góry, tropikalne lasy deszczowe i eukaliptusowe, wysokie wodospady, turkusowe jeziora i liczne parki narodowe – od surowych pejzaży Outbacku po świętą górę Uluru na czele.

Podczas spotkania usłyszymy niesamowite historie pełne przeżyć i emocji, którym towarzyszyć będzie slajdowisko oraz wystawa fotografii z wyprawy prelegentki. Wystawę fotografii dokumentujących wyprawę do Australii oglądać będzie można w bibliotecznym holu przed czytelnią (ul. Franciszkańska 11, I piętro) do 15 czerwca br. w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.

 

Wydarzenie odbędzie się 22 maja br. (środa) o godz. 17:00 w czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Franciszkańskiej 11.

Spotkanie jest częścią projektu literacko-podróżniczego „Kolej na książkę, książka na kolej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 __

Cykl spotkań „Podróże na emeryturze” to spotkania z ludźmi pasji i miłośnikami podróży, którzy chcą podzielić się swoimi wspomnieniami i przeżyciami z wypraw. To pełne ciekawych, interesujących i porywających opowieści spotkania, które być może zainspirują uczestników do indywidualnego podróżowania, zgłębiania nowych miejsc oraz zachęcą do sięgania po literaturę podróżniczą.

 
 

Terminy

  • 22 05 2024 17:00