19 czerwca 2024

Środa

Imieniny obchodzą: Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało  196 dni.

Kobiece i nie tylko

1-prace-warsztatowe-a3
Kategoria
Wystawy
Date
23 05 2024 18:00 - 28 06 2024 18:00
Miejsce
Nowosądecka Mała Galeria - Mała Galeria, 35, Jagiellońska, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, Nowy Sącz, województwo małopolskie, 33-300
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powiat
Nowy Sącz
Wystawa prac warsztatowych prowadzonych przez Mirę Wąchałę
"Kobiece i nie tylko" - wystawa prac warsztatowych prowadzonych przez Mirę Wąchałę

tkactwo / karpacka biżuteria koralikowa / malarstwo na szkle / makrama / wire wrapping

Mira Wąchała z wykształcenia plastyk, mgr sztuki w specjalnościach: malarstwo sztalugowe i grafika warsztatowa. Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, Wydział Pedagogiczny i Artystyczny oraz Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

"Prowadzę autorską pracownię artystyczną Ekoteria Art. Zawodowo pracuję jako nauczyciel plastyki w szkole podstawowej oraz instruktor warsztatów artystycznych i rękodzieła artystycznego w MOK w Nowym Sączu (obecnie w Małej Galerii w Nowym Sączu). Przez około 10 lat współpracowałam jako instruktor zajęć malarskich, rękodzieła artystycznego oraz technik kreatywnych (między innymi: decoupage, mix media i florystyka) z Uniwersytetem III wieku w Nowym Sączu. W wolnych chwilach zajmuję się malarstwem, grafiką (linoryt i monotypia olejna) tkaniną unikatową (gobelin, makrama), ceramiką, mozaiką, rzeźbą, filcowaniem na mokro, haftem karpackim. Tworzę także autorską biżuterię inspirowaną karpacką biżuterią koralikową oraz w technice wire wrappingu. Moja domowa pracowania tętni wciąż nowymi pomysłami oraz realizacjami. Znajomość wielu technik umożliwia mi tworzenie prac, które łączą w sobie różne sposoby przedstawiania wizji artystycznych, np. tkactwa z makramą lub makramy z biżuterią. Sztuka to dla mnie rozwój. Dlatego ciągle poszukuję i ciągle się uczę."
Mira Wąchała


Organizator:
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu
Nowosądecka Mała Galeria